Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Онкомаркери печінки та підшлункової залози


Опубликованно 11.10.2018 15:51

Онкомаркери печінки та підшлункової залози

Своєчасне визначення захворювання – головна умова для успішного лікування хвороби. Аналізи на наявність онкомаркерів при підозрі на наявність онкологічного процесу в печінці вважаються важливими для визначення захворювання ще на початковій стадії його розвитку. За статистикою лікарів, щороку кількість онкохворих тільки зростає. Важливо визначити, що допомагають показати онкомаркери печінки та підшлункової залози і як правильно розшифровувати результати дослідження. Що таке онкомаркери?

Онкомаркери – це специфічні похідні білка, які забезпечують вироблення інвазивних ракових клітин при активному рості і розвитку в організмі пухлинного освіти. Пухлина ж виробляє компоненти, які сильно відрізняються від продукованих здоровим організмом, при такому стані вироблення ракових клітин значно прискорюється, і після невеликого відрізку часу вони вже в більшій кількості поширюються по організму.

По мірі прогресування онкологічного освіти, число онкомаркерів в струмі крові збільшується, що доводить наявність в організмі ракового процесу. Не завжди такий метод дослідження допомагає визначити наявність пухлини в організмі людини з причини можливої наявності сильних метастаз. Але в сучасній медицині тільки онкомаркери допомагають провести точне обстеження, виявити наявність пухлинного утворення, ступінь розповсюдження патологічних клітин у печінці, гортані, кишечнику і шлунку на початковій стадії розвитку хвороби. Навіщо потрібен аналіз

Аналіз допомагає визначити, чи є в організмі пацієнта злоякісне утворення, ступінь його вираженості, ефективність проведених лікувальних заходів, щоб запобігти розвитку рецидиву задовго до початку прояву неприємних симптомів у людини. Такий метод діагностики не можна назвати точним, і часто дослідження печінки проводиться за допомогою комбінованого впливу, так як свідчення одного з маркерів можуть трохи викривити одержані результати. Додатково проводиться біохімічний і клінічний аналіз крові, а також враховуються основні симптоми у хворого. Коли слід проводити?

Онкомаркери печінки використовуються для виявлення ракового захворювання, визначення первинного діагнозу і встановлення метастазів та проведення скриннинговой терапії для усунення злоякісної пухлини.

При проведенні лікувальних заходів важливо регулярно здійснювати моніторинг пухлинного освіти, щоб запобігти можливий рецидив хвороби. Як називаються онкомаркери печінки

Пухлинне утворення може продукувати в організмі людини до 200 різних білкових сполук. Які онкомаркери печінки існують? До основних маркерів, застосовуваним при діагностичних заходах, відносять: АФП (альфа-фетопротеїн або альбумін) в нормальній кількості у цілком здорової людини знаходиться на позначці 15 нг/мл При захворюванні така концентрація значно перевищує 10 нг/мл При збільшенні кількості гормону лікар розглядає наявність в організмі пацієнта гепатокарциномы, первинної стадії раку, метастазів, ембріональних пухлин в яєчниках у чоловіків. В деяких випадках значно збільшується кількість АПФ при доброякісному освіту, прогресування цирозу печінки, гострого гепатиту, хронічної недостатності в органі. При збільшенні кількості АФП у вагітних жінок може бути виявлений порок розвитку ембріона. В2-МГ (бета мікроглобуліну) виявляється майже у всіх клітинах організму при наявності пухлинного освіти. У сечі такий компонент знаходиться в мінімальній кількості. При надмірній концентрації в крові лікар діагностує хворобу печінки. По мірі збільшення такого маркера в організмі розвивається запальний процес. ПСА (антиген простати) відрізняється особливою чутливістю серед інших. При аналізі застосовують плазму крові або сироватку. У нормальному стані в організмі людини повинно знаходитися близько 4 нг/мл, якщо показник перевищує 10 нг/мл, то в організмі визначається розвиток раку. Показник більше 20 нг/мл свідчить про наявність в організмі пухлин доброякісної форми. РЕА (онкомаркер раку печінки). Його нормальна кількість в органі не більше 5 нг/мл розвивається Злоякісне утворення в легенях, печінці, шлунку та прямої кишки. Вироблення маркера РЕА забезпечують клітини в травній системі плода. Проблеми з кількістю раків-ембріонального антигену виникають при наявності туберкульозу, хронічної недостатності нирок або гепатиту. СЕА спрямований на визначення ректального раку в печінці, шийці матки, сечовому міхурі, зоб, легенях і нирках. ХГЛ допомагає визначити наявність запального процесу в кишечнику, а також цироз печінки. СА 15-3 рівень онкомаркера печінки підвищений при гепатиті, раку яєчників і цирозі в організмі.

Мета проведення процедури

Підвищена кількість онкомаркера печінки не завжди говорить про наявність раку в органі. Додатково проводять біохімію крові. Маркери печінки призначаються пацієнтам з наступною метою: для встановлення точного діагнозу захворювання; визначення наявності метастазів не тільки в печінці, але і в інших органах, що знаходяться поблизу; для проведення скринінгу при видаленні пухлинного освіти, а також моніторингу результатів лікувальних заходів; щоб визначити, чи можливо виникнення рецидивів у хворих. Коли слід здавати аналізи

Аналізи здають щомісяця - один раз при постановці першого діагнозу, на другий рік – 1-2 рази на місяць, третій рік – не менше двох разів, в подальші роки також по кілька разів. Часто неточний результат дослідження дає один або відразу декілька маркерів, хоча при збільшенні їх концентрації можна точно говорити про активне прогресуванні пухлинного освіти.

Щоб здати аналізи і отримати результат, потрібно звернутися в будь-яку лабораторію в клініці. Дотримання основних правил

Перед проведенням процедури важливо дотримуватися певних правил, щоб результати дослідження були максимально правильними: Аналіз здається натщесерце - в ранковий час снідати заборонено, можна випити лише одну склянку води. За кілька днів до обстеження важливо виключити з раціону харчування смажену, копчену і гостру їжу, а також виключити алкоголь. Намагатися відгородити себе від стресів і нервових перенапруг, а також зменшити кількість фізичних навантажень.

В день проведення аналізу заборонено курити за 2-3 години, а також вживати медикаменти. Якщо ж лікарські засоби пацієнту потрібно обов'язково пити, то про це важливо проінформувати лікаря. Також важливо сказати йому про будь присутніх алергічних реакціях на вводяться засоби. За тиждень до проведення дослідження важливо припинити статеві акти.

Жінкам не можна здавати онкомаркери на рак печінки під час менструації, так як при такому стані результати дослідження можуть бути далекі від реальних. У цьому випадку найбільш оптимальним часом для здачі крові буде 7-10 днів до початку місячних.

Найбільш точними результати вважаються в тому випадку, коли кров, взята з вени пацієнта, не заморожується, а відразу ж обстежується в лабораторії. Сама заморозка сильно не впливає на результати аналізів, але більш достовірні дані все-таки будуть взяті саме з свіжої крові пацієнта. Опис ракового захворювання

Печінка – фільтр організму людини, а також головний помічник в очищенні крові від шкідливих компонентів і шлаків. Онкологічні захворювання печінки зараз діагностуються у 7 % всіх хворих на рак. Важливо пам'ятати, що такий стан дуже важко лікується.

Якщо на початковому етапі розвитку ураження гепатоцити змінюються до злоякісної форми, то після починають активно забивати протоки і судини печінки. Вони провокують активний розвиток паренхіми і розростання ракових клітин по желчевыводящим шляхах. Іноді у пацієнта розвивається ангиосаркома (при поширенні гепатоцитів по кровоносних судинах органу).

Поширені випадки розвитку у дітей гепатобластомы – злоякісного утворення, яке в короткі терміни змінюються до стану раку. Також захворювання може почати активно розвиватися в організмі при метастазах у печінці з іншого, поруч знаходиться органу: кишечника, легенів або статевих органів. При такому стані починається активний розвиток вторинного раку, який часто і визначається при поході до лікаря. Симптоми наявності хвороби

Вторинна форма захворювання активно прогресує, якщо у пацієнта присутні такі неприємні симптоми: гострий больовий синдром; запаморочення відразу після пробудження в ранковий час; надмірна стомлюваність, відчуття нездужання; тупий біль в області підребер'я; повне або часткове відсутність апетиту; стрімка безпричинна втрата ваги; жовтизна шкірних покривів, включаючи оболонки ока; виділення урини темного забарвлення, в деяких випадках в ній додатково присутня кров; фекалії майже повністю білого кольору; озноб в кінцівках, підвищення температури тіла без явної на те причини.

Крім аналізів онкомаркерами пацієнтам призначають складання загального аналізу крові, калу і сечі, біохімію для визначення антитіл та рівня основних показників еритроцитів. Також додатково може бути призначено КТ, МРТ та УЗД, біопсія при взятті невеликого шматка тканини печінки для дослідження і визначення форми злоякісного утворення. Пацієнтам, які страждають на рак печінки, повинна бути призначена сувора дієта.

Онкомаркери на метастази печінки сьогодні вважаються найбільш ефективним і результативним способом діагностики, який допомагає визначити наявність раку печінки на початковому етапі його розвитку, що допоможе лікарям призначити комплексне і своєчасне лікування. Це допоможе полегшити стан пацієнта і продовжити час його життя. Нормальні показники альфа-фетопротеїну

Онкомаркер фетопротеїну знаходиться в плазмі людини, а стрімке збільшення його кількості може говорити про наявність в організмі людини ракового захворювання. Рівень АФП значно збільшується при активному розвитку раку печінки, матки або простати.

Проведення аналізу на визначення кількості альфа-фетопротеїну в організмі призначають пацієнтам у таких випадках: при наявності онкології і початку метастазування в поруч розташованих органах; наявність пухлинних утворень в матці і простаті; при проведенні курсу хіміотерапії і після проведення операції, що забезпечить ефективну терапію; з метою визначення стану органу при розвитку цирозу; для діагностики стану хворого, який входить в групу підвищеного ризику захворюваності. Норми онкомаркера

Норми онкомаркера для дітей (хлопчики): від 1 дня до 30 днів – менше 16 400 нг/мл; від місяця до року – не вище 28 нг/мл; 2-3 роки – менше 7,9 нг/мл; від 4 років до 6 – менше 5,6 нг/мл; від 7 до 10 років – менше 3,7 нг/мл; 12-19 років – не перевищувати 3,9 нг/ мл

У дівчаток вони виглядають так: від 1 дня до місяця — не більше 19 000 нг/мл; від місяця до року — не вище 77 нг/мл; 2-3 роки — менше 11 нг/мл; 4 -6 років — не вище 4,2 нг/мл; 7 -10 років — менше 5,6 нг/мл; від 12 до 19 років — менше 4,2 нг/мл

У людей старшого віку показник АПФ не повинен бути вище 7 нг/мл Такі показники вважаються нормальними для здорових людей, в організмі яких немає ніяких утворень. Але якщо рівень АФП значно збільшується, то це може вказувати на те, що в організмі людини в прихованій формі розвивається рак. Якщо такий стан діагностується, то лікар відправляє пацієнта на більш детальне дослідження. Автор: Марія Іванова 2 Вересня, 2018


banner14

Категория: Здоровье

Онкомаркери печінки та підшлункової залози


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.