Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Місто Памплона, Іспанія: пам'ятки з описом і фото


Опубликованно 11.02.2019 19:20

Місто Памплона, Іспанія: пам'ятки з описом і фото

Місто Памплона в Іспанії вважається одним з найкрасивіших. Тут гармонійно поєднується середньовічна архітектура з сучасними будівлями, широкі бульвари зі старовинними вузькими вуличками. За свою довгу історію столиця Наварри перебувала під впливом багатьох культур, що і сьогодні відображається у зовнішньому вигляді міста, культурі і традиціях його жителів.

Трохи історичних фактів

Заснований місто незадовго до початку нової ери і був названий на честь римського полководця Помпея Великого, який і був засновником майбутньої столиці Наварри. Памплони в 446 році вестготи захопили, а потім до влади прийшли франки. На ці землі в 738 році вторглися маври, яких пізніше розбили баски, які об'єдналися з військами Карла Великого.

У 905 році Санчо Абарка – король Наварри, обрав це місто своєю резиденцією. Памплона до початку XVI століття ще багато разів переходила з рук в руки до тих пір, поки не увійшла до складу Іспанії. З шістдесятих років XIX століття Памплона почала свій стрімкий розвиток. При цьому вдалося зберегти її багату історичну та культурну спадщину. Географічне положення Памплони

Біля підніжжя Західних Піренеїв, на півночі Іспанії, розташувався один з величественнейших міст країни – Памплона. Сьогодні це столиця автономної області Наварра.

Клімат Памплони

Говорячи про погоду у Памплоні (Іспанія), багато хто називає місто «континентом в мініатюрі». На порівняно невеликій території Наварри, яка не перевищує 10,5 тисячі кв. км, сусідять як посушливий південний, так і теплий атлантичний клімат.

Взимку середня температура повітря не опускається нижче +5 °C, а влітку піднімається до +28 °C. Опадів тут випадає значно більше, ніж в інших іспанських містах. Цей показник особливо високий у період з жовтня по березень. Тому, якщо ви плануєте поїздку на цей час, приготуйте парасольку і теплі речі. Пам'ятки Памплони в Іспанії: Кафедральний собор

Археологам вдалося встановити, що він був побудований в 1387 році на місці, де раніше знаходився старовинний романський собор. У ньому в Середньовіччі коронувалися правителі Наварри. Багато хто з них тут і поховані. Фасад собору, який був оформлений в 1783 році за проектом Вентури Родрігеса, виконаний в готичному стилі. Всередині розташований мавзолей Карлоса III і його дружини.

З боків споруди знаходяться дві пятдесятиметрова вежі, в одній з яких встановлений 12-тонний дзвін, який є найбільшим у Іспанії.

Парк Таконера

Своїми чудовими парками славиться вся Іспанія. У Памплоні є найстаріший парк, який займає територію площею 90 тисяч кв. м. Він розташований поруч зі старовинними міськими стінами в історичному центрі. Парк був розбитий на початку XVIII століття. Тут ростуть численні види дерев, чагарників і квітів. Тінисті алеї прикрашають скульптурні композиції.

Особливістю парку є міні-зоопарк, в якому комфортно себе відчуває близько 30 видів різних тварин. Фазани, качки, павичі, лебеді і олені живуть в умовах, максимально наближених до природних. Ще однією визначною пам'яткою цього парку Памплони в Іспанії є ворота, виконані у вигляді Тріумфальної арки. Вони встановлені в пам'ять про знаменитого наваррском тенорі – Хулиане Гайарру.

Крім того, туристів приваблюють арки в готичному стилі біля пам'ятника королю Теобальду II. Художники і студенти люблять зустрічатися у «Віденській кав'ярні», розташованому на території парку.

Площа дель Кастільо

Це центральна площа міста, відома далеко за межами Іспанії. У Памплоні дбайливо зберігають пам'ять про великого Ернеста Хемінгуея, який бував тут частим гостем. Нерідко він відвідував легендарне кафе «Ирунья», зупинявся в гранд-готелі «Перла», заходив у бар Txoko.

Площа розташована в самому центрі міста. Вона має неправильну чотирикутну форму, а від неї тягнуться старовинні вузенькі вулички історичного центру. Площа оточена численними різнокольоровими будівлями, які відносяться до XVIII століття. Оригінальні башточки і балкони, еркери і мансардні вікна привертають увагу туристів.

Мерія Памплона

Подивіться на фото Памплони в Іспанії. У цьому порівняно невеликому місті збереглося безліч історичних пам'яток. Одним з них, безперечно, є будинок, в якому розташовується міська рада. Воно було зведено в XVIII столітті. Проте до цього часу з тих часів зберігся лише барвистий фасад, виконаний у стилі бароко. Основна частина будови виконана в неоклассицизме. Для міської ратуші місце вибирав сам король Карл II в 1423 році.

Ратуша символізує об'єднання середньовічних поселень в одне місто. Щорічно з балкона мерії опівдні 6 липня виробляють залп, що знаменує початок грандіозного фестивалю Сан-Фермін. Дзвони, розташовані на вежі храму св. Сатурнін, теж кожен рік сповіщають про початок фієсти. Музей де Наварра

На території Памплони в Іспанії розташовується багато таких закладів. Але навіть якщо ви обмежені в часі, обов'язково відвідайте музей Наварри, який розташований у приміщенні старої лікарні. Тут досвідчені екскурсоводи запропонують вам вирушити у віртуальну подорож, що починається в доісторичні часи і завершується в наші дні. Ви зможете познайомитися з історією і мистецтвом Наварри. Серед найвідоміших артефактів тут представлений портрет маркіза Сан-Адріан, роботи великого Гойї, унікальна мозаїка «Перемога Вакха». Палац Наварри

Це споруда більш відомо як La Diputacion. В даний час є резиденцією уряду автономного округу Наварри. Всередині споруди, яка побудована в неокласичному стилі, знаходиться розкішний тронний зал. Щодня опівдні тут звучить гімн Наварри. В саду, що оточує будівлю, зростає знаменита секвоя, вік якої вже перевищив півтора століття. Це найвище у місті дерево. Його висота становить 37 метрів. Цитадель

Цю фортецю називають зеленими легенями Памплони і видатною пам'яткою оборонної архітектури епохи іспанського Відродження. Вона займає територію площею понад 280 тисяч кв. м. З 1964 року фортеця втратила свій статус військового об'єкта. Тепер її використовують для виставок і розважальних заходів. Нерідко тут проводяться спортивні заходи, які із задоволенням відвідують місцеві жителі і гості міста.

Розваги Памплони

Кожен рік з 6 по 14 липня тисячі туристів з усього світу прагнуть потрапити до Памплони в Іспанії. Корида здавна вважається національною забавою іспанців. Однак проходить в цей час фестиваль Сан-Фермін – це щось більше. На галасливих вулицях у ці дні панує атмосфера свята. Місто завмирає тільки в один момент – коли починається біг биків, в якому цих потужних тварин через старе місто заганяють в стійла арени.

У другій половині дня починається корида, перед якою проводяться виступи «апартадо». Для всіх, хто бажає перевірити свою мужність і спритність, виводять на арену молодих бичків, у яких завбачливо підрізані рогу.

Під час фестивалю корида в Памплоні має деякі особливості. Після кожного вбитого третього бика глядачі перериваються на бенкет. Після 19:00 починається масовий пікнік, тому все, що відбувається на арені відходить на другий план.

Решту часу між забігами і коридою в Памплоні не затихає веселощі, яке триває безперервно: карнавали, костюмовані вистави, ходи величезних ляльок, виступ вуличних артистів. Своєю популярністю міський фестиваль багато в чому зобов'язаний репортажу, а також роману Ернеста Хемінгуея «Фієста». Біля арени знаменитому письменникові встановлено пам'ятник. Автор: Марина Миколаєва 11 Листопада, 2018


banner14

Категория: Путешествия

Місто Памплона, Іспанія: пам'ятки з описом і фото


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.