Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

ПДР – витягування вм'ятин без фарбування. Опис, способи і ціна


Опубликованно 09.02.2019 18:50

ПДР – витягування вм'ятин без фарбування. Опис, способи і ціна

ПДР – це сучасна технологія витягування вм'ятин без фарбування. Походить від фрази Paintless Dent Repair (PDR). У Росії методика з'явилася порівняно недавно, хоча у світі використовується з 1960-х років. Її родоначальником є Оскар Флайг. Співробітник заводу «Мерседес» зміг так ювелірно видалити вм'ятину, що подальше фарбування не знадобилася. Хоча раніше завжди проводилася. Так з'явилася ПДР – технологія, яка застосовується в тих випадках, коли невеликі вм'ятини, розташовуються в «вдалих» місцях і в момент ушкодження не постраждало лакофарбове покриття. Нюанси витягування вм'ятин без фарбування

Кожен день імовірність отримання вм'ятини на кузові досить висока, причому як в мегаполісах, так і в маленьких містах і навіть у селищах. Вм'ятина може з'явитися від м'яча, удари візком на парковці супермаркету, ніг неадекватних перехожих, невеликого ДТП, каменю, граду і т. д. Їздити на пошкодженій авто, зрозуміло, ніхто не хоче. А попит породжує пропозицію. Тому сьогодні у великих і не дуже містах все частіше з'являються спеціалізовані центри, а також свої послуги пропонують пройшли навчання майстра.

Головний нюанс – правильний вибір фахівця. Слід пам'ятати, що ні самостійно (якщо немає певних навичок), ні з допомогою самоучки можна отримати бажаний результат. Більш того, це може тільки нашкодити. Хоча ціни на витягування вм'ятин без фарбування «кусаються», якщо це робить фахівець, то воно того дійсно варте. Які вм'ятини можна видалити без подальшого фарбування?

Ще один нюанс – це місце і характер пошкодження. Від цих параметрів залежить те, чи підійде в даному випадку ПДР. Технологія не застосовується у таких випадках: деформація складної форми з глибокими і різкими зламами; експлуатація авто здійснюється тривалий час, із-за чого на ЛКП видно сліди корозії і мікротріщини; пошкоджено лакофарбове покриття; ділянка вже була неякісно пофарбований, внаслідок чого ЛКП «відходить».

При інших різних умовах, як правило, технологія ПДР може бути застосована. Однак слід враховувати, що від розміру, кількості і місця вм'ятини буде повною мірою залежати вартість роботи. Якими способами здійснюється рихтування авто?

Для цього використовуються різні методи. Вони застосовуються як зовні, так і зсередини. Технологія ПДР вважається найскладнішою з усіх доступних способів видалення вм'ятин. Нерідкі випадки, коли потрібно розбір салону. Наприклад, якщо машину побив град і основним «потерпілим» є дах, то в будь-якому випадку потрібно знімати стелю. Також і з дверима – доведеться знімати обшивку.

Що стосується способів, для рихтування авто використовуються різні методи, і їх чимало. В ПДР найбільш часто застосовуються: механічне усунення зсередини; зовні зворотним молотком; выстукиванием фторопластова відбійниками.

Також використовується для витягування вм'ятин вакуумна присоска і магніт. Принцип роботи у них однаковий. Проводиться витягування вм'ятини методом поступового відтягування інструменту, розташованого на пошкодженій ділянці. Досить ефективний варіант, який, правда, підходить далеко не завжди. Або після якого все одно доведеться працювати і іншими інструментами. Тому в ПДР вдаються до нього не так часто. Шляхом механічного усунення зсередини

Проводиться в тих випадках, коли вм'ятини мають невеликий діаметр і до них можна підібратися через технічний отвір. Його перевага в тому, що робота проводиться зсередини, отже, ЛКП не буде пошкоджено. Робота проводиться спеціальними інструментами – важелями. Вони мають різні форми, що значно спрощує процес і швидкість досягнення бажаної мети. Видалення вм'ятин відбувається за допомогою силового впливу наконечника важеля на елементи кузова. Найбільш часто застосовується для вирівнювання вм'ятин на капоті, кришці багажника, даху. За допомогою зворотного молотка

В даному випадку використовується спеціальний набір, який складається з клейового пістолета, грибків і зворотного молотка. Витягування вм'ятин без фарбування таким способом здійснюється у випадках, коли дефекти розташовуються на ребрах жорсткості, а також немає можливості дістатися до них через технічні отвори.

В клейовому пістолеті підігрівається клей, потім наноситься на спеціальний грибок. Відразу ж він кріпиться на місце удару. Кількість грибків залежить від розміру вм'ятини. Коли клей остигає, на грибок кріпиться зворотний молоток. Акуратними ривками його «відривають» від поверхні. Методом выстукивания

Вм'ятина на машині може бути видалена фторопластовим відбійником як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони. Найбільш часто використовується у випадках, коли є можливість зняти деталь, що має пошкодження. Наприклад, двері. Метод використовується у випадках, коли пошкодження має розмір більше середнього. Це самий популярний спосіб, який дасть 100 % результат. Прогумований елемент приставляють до області, де є вм'ятина, а потім з нього акуратно, але часто б'ють молоточком. Якщо дефект невеликий, робота проводиться від центру до країв. Якщо великий, навпаки.

Також цей метод нерідко є продовженням попереднього і застосовується зовні, коли необхідно трохи прибрати опуклості, утворені зворотним молотком. Особливості відновлення пошкоджених частин кузова і вартість робіт

Слід розуміти, що ПДР – складна і копітка робота, яка вимагає концентрації і великої уваги. Природно, фахівець повинен володіти відповідними знаннями і спеціальними інструментами. Проводиться спеціальне навчання, яке може коштує близько 300 тис. руб. за 3 місяці. Недешево обходиться і набір необхідних інструментів. Ціна за нього може досягати 150 тис. руб.

У роботі часто зустрічаються складні моменти. Тому ні один поважаючий себе майстер ПДР, який береться за витягування вм'ятин без фарбування, не буде робити це дешево. Звичайно, якісь рамки є, але не варто чекати якісно виконаної роботи за 500 рублів (якщо це велике пошкодження або багато маленьких).

Говорити про приблизну вартість роботи складно, так як вона безпосередньо залежить від розміру дефекту, кількості пошкоджень, їх розташування та інших чинників. Якщо машину побив град, і особливо сильно постраждала дах і ребра жорсткості, то вартість буде вище. Наприклад, вона може становити 20-40 тис. руб. при тому, що точка коштує від 50 до 300 рублів. Невелика вм'ятина середнього розміру обійдеться приблизно в 2-5 тис. руб. Оцінка стану і приблизна вартість визначаються майстром на місці. Автор: Алекса Локтіонова 29 Листопада, 2018


banner14

Категория: Автомобили

ПДР – витягування вм'ятин без фарбування. Опис, способи і ціна


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.