Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Площа Стамбула Султанахмет: опис, пам'ятки з фото


Опубликованно 12.01.2019 09:45

Площа Стамбула Султанахмет: опис, пам'ятки з фото

У Стамбулі район Султанахмет є самим популярним місцем у туристів. Він розташований в історичній частині міста. У географічному плані він знаходиться на мисі між Босфорською протокою, бухтою Золотий Ріг і Мармуровим морем. З 1985 року район є культурним надбанням людства. В адміністративному відношенні це місце є частиною адміністративного району Фатіх.

Площа Султанахмет – безперечна пам'ятка Стамбула.

Загальні відомості

Все найцікавіше в місті Стамбулі розташоване в межах однієї площі. Це величний собор Айя-Софія, прекрасна Блакитна мечеть, єгипетський обеліск, старовинні грецькі колони, чудовий фонтан (дарунок турецькому султанові від німецького канцлера) і багато іншого.

Головна площа Султана Ахмеда в Стамбулі розташована в центральній історичній частині міста. Умовно вона поділяється на дві частини: площа між Блакитною мечеттю і Айя-Софією і площа Іподрому, на якій збереглися до нинішніх часів стародавні обеліски і колони візантійського періоду, а також той самий Німецький фонтан, привезений в дар султана Абдул-Хаміда II від Вільгельма II (кайзера Німеччини). Свою назву площа отримала по мечеті Султана Ахмета, розташованій тут же.

Блакитна мечеть

Історичну площу Стамбула прикрашає і це прекрасна споруда. Ця красива мечеть, яка є одним з головних символів Стамбула, являє собою шедевр не тільки ісламської, але і всієї світової архітектури. Її офіційне найменування – мечеть Султанахмет. Серед туристів вона більше відома як Блакитна мечеть.

Розташована вона проти собору Айя-Софія, який у Візантії був православним храмом, а пізніше був перебудований в мечеть. Ці два прекрасних будинки поділяє мальовничий сквер з фонтаном, на якому в літній час і вдень, і вночі прогулюються туристи.

Побудована мечеть в 1609-1616 роках за указом султана Ахмеда I. Автором проекту є Седефкар Мехмет Ага, є учнем великого архітектора Мімара Синана, творив у часи правління Сулеймана Іі (Пишного). Німецький фонтан

Окрасою площі Стамбула є і німецький фонтан, в 1989 році подарований місту. Він був зроблений в Німеччині, а привезений в Туреччину в розібраному вигляді. Встановили його на площі Іподром. Виконаний він у вигляді восьмикутника у неовізантійському стилі, а зсередини прикрашений золотою мозаїкою.

На внутрішній поверхні куполу, який підтримується колонами, видно ініціали Вільгельма II і монограма Абдул-Хаміда III. Іподром

На місці стародавнього Іподрому знаходиться частину центральної площі Стамбула. Його будівництво було розпочато Септімієм Північчю (римським імператором) в 203 році. На той момент місто іменувалося Візантією.

Коли імператор Костянтин (330-334 рр.) створював нову столицю, Іподром був повністю перебудований, після чого його розміри збільшилися: довжина – 450 метрів, ширина – 120 метрів, місткість – приблизно 100 000 чоловік. На його територію входили з північної сторони, приблизно там, де сьогодні стоїть Німецький фонтан. Раніше Іподром прикрашала квадрига, яка в 1204 році була вивезена до Венеції.

На цьому іподромі відбувалися перегони колісниць, за напруженням пристрастей призводили до великих розбірок, а іноді і до бунтів серед вболівальників. Наймасштабніший бунт – повстання «Ніка», що відбулося в 532 році за правління Юстиніана. Константинополь в результаті цих дій був сильно зруйнований, а було вбито приблизно 35 000 чоловік.

З 1453 року, після завоювання Константинополя турками, Іподром став використовуватися тільки в якості місця проведення ярмарків, подань та інших розважальних заходів.

Єгипетський обеліск

На історичній площі Стамбула (на Іподромі) в 390 році був встановлений обеліск Феодосія (або Єгипетський обеліск), привезений з Луксора за указом імператора Феодосія I. Встановили його на спеціально виготовленому постаменті, виконаному з мармуру. На ньому зображені сцени з участю Феодосія і сцена зведення обеліска на Іподромі.

Цей пам'ятник – найстаріша скульптура Стамбула. Датується він XVI століттям до н. е. Виготовлений з асуанського біло-рожевого граніту. Вага пам'ятника становить 300 тонн. З усіх боків видно єгипетські ієрогліфи, що демонструють героїчні вчинки фараона Тутмоса III, а вгорі зображений бог Амон і сам фараон. Оригінал обеліска при перевезенні був зменшений з 32,5 метрів до 18,8 метрів. Зміїна колона

Привезена колона на площу Стамбула в 326 році з грецького святилища Аполлона за наказом Костянтина Великого. Це споруда символізувало перемогу над персами грецьких міст-держав в 479 році до н. е.

Спочатку колона мала висоту 6,5 метрів, вона складалася з трьох змій, переплетених між собою. Вона була увінчана золотою чашею, а самі змії були виконані з бронзових щитів полеглих у боях персів. В античні часи чаша була загублена, а у 1700 році були розбиті голови змій. Одна з голів сьогодні є експонатом Стамбульського музею археології. Висота колони в даний час складає 5 метрів. Автор: Резеда Заріпова 9 Листопада, 2018


banner14

Категория: Путешествия

Площа Стамбула Султанахмет: опис, пам'ятки з фото


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.