Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

ЗІЛ 131: вага, габарити, розміри, технічні характеристики, витрата палива, особливості експлуатації та застосування


Опубликованно 11.01.2019 10:25

ЗІЛ 131: вага, габарити, розміри, технічні характеристики, витрата палива, особливості експлуатації та застосування

Тривісний вантажівку ЗІЛ 131, вага якого розрахований на експлуатацію по бездоріжжю і у військових цілях, випускався в період з 1966 по 2002 рік. Автомобіль став одним з найвідоміших радянських «важковаговиків», які експлуатувалися не тільки в СРСР, але і в державах близького зарубіжжя.

Опис

Вага ЗІЛ 131 дозволяє віднести машину в категорії вантажівок з повним приводом і вертикальним компонуванням мотора з формулою коліс типу 6х6. Спочатку вантажівка проектувався як транспортний засіб підвищеної прохідності. Його завдання — перевезення вантажів і людей, буксирування причіпних пристроїв з будь-якого роду грунтам. У модельній лінійці даний автомобіль замінив морально застарілого попередника ЗІЛ 157.

За параметрами прохідності машина не поступається багатьом гусеничним конкурентам. Оновлений вантажівка істотно модернізували, в порівнянні з попередником. Він отримав вдосконалений міст, шини з 8-ма шарами і особливим малюнком протектора, передній привід став відключається, а на роздатковий механізм проведено єдиний карданний вал. Автомобіль проявив себе відмінно в складних дорожніх і кліматичних умовах, працюючи стабільно і безвідмовно в температурному режимі від – 45 до + 55 °C. Історія створення і розвитку

При розробці автомобіля ЗІЛ 131 вага і прохідність вийшли на визначальні позиції. Тим не менш конструктори заводу імені Лихачова успішно впоралися з поставленим завданням. В результаті вийшов недорогий у виробництві, простий в обслуговуванні, максимально уніфікований військовий вантажівка, багато в чому схожий зі своїм цивільним аналогом під індексом 130.

Варто відзначити, що першим в серію пішов варіант для народного господарства. І тільки через три роки вийшла армійська версія. Вона оснащувалася відповідними вузлами, необхідними для військової специфіки. Однак вже через п'ять років машина почала позиціонуватися як спрощений вантажівка для громадянського господарства. Класичний 131-ї випускався серійно до 1986 року протягом 20-ти років. Потім був розроблений аналог з підвищеною вагою ЗІЛ 131 Н. Крім того, зазначена версія отримала вдосконалений двигун, кращі параметри економічності, тент з синтетики і модернізовану оптику. Тим не менше ця модифікація широкого поширення не отримала, незважаючи на те, що вона також випускалася на Уазі.

Характеристики та вага автомобіля ЗІЛ 131

Параметри даного вантажівки: довжина/ширина/висота (мм) — 7040/2500/2510; база коліс (мм) — 3350/1250; кліренс (під фронтальним мостом/в районі проміжного і заднього приводу) (мм) — 330/355; колія коліс спереду і ззаду (мм) 1820; радіус повороту по мінімуму (мм) — 1002; шини — 12.00/20; габарити вантажної платформи (мм) — 3600/2320/569; висота навантаження (мм) 1430; вага порожнього ЗІЛ 131 (споряджений) (кг) — 5275 (6135); показник вантажопідйомності (по шосе/грунтовій дорозі) (т) — 5,0/3,5; повний вага вантажівки з лебідкою (кг) — 10425.

Навантаження на дорогу від маси транспортного засобу, розподіляється наступним чином: передній міст — 2750/3045 кгс, задня візок — 3385/3330 кгс. Силові агрегати

Серійний бортовий ЗІЛ 131, вага якого вказано вище, у штатному виконанні оснащений чотиритактним карбюраторним мотором з 8-ю циліндрами об'ємом 6 літрів. Потужність за номіналом становить 150 «конячок», усереднений витрата пального — 36-39 л/100 км. Двигун відноситься до верхнеклапанной категорії, має рідинний тип охолодження.

У 1986 році почали ставити на деякі модифікації вдосконалений силовий агрегат потужністю 150 кінських сил. Від попередника він відрізнявся блоком циліндрів, головки якого отримали впускні клапани гвинтового типу і підвищену компресію (7,1). Крім того, мотор став економічніше штатного аналога.

Дизелі на вказаний вантажівка ставилися рідко. Для цих цілей використовували такі типи моторів: Д-245.20. Двигун з рядним розміщенням чотирьох циліндрів, обсягом 4,75 л. Потужність — 81 к. с., витрата пального — 18 л/100 км ЗІЛ 0550. Силовий агрегат власного виробництва з чотирма тактами, об'ємом 6,28 л, показником потужності 132 к. с. ЯМЗ-236. V-подібний двигун з шістьма циліндрами, об'ємом 11,1 л, силою 180 «коней».

Рамна частина і вузол підвіски

Пристойний вага машини ЗІЛ 131 вимагав використання надійної і міцної рами. Вона виготовлена методом штампування з клепкою. Вузол оснащується лонжеронами швелерного типу, з'єднаними між собою штампованими поперечними ребрами. У задній частині розміщений гак з гумовим амортизаційним елементом, а спереду — пара жорстких гаків для буксирування.

Фронтальна підвіска обладнана поздовжніми ресорами, передні краї яких зафіксовані на рамі за допомогою пальців і «вух». При цьому задні кінці вузла — «ковзного» типу. Задній аналог — балансирної конфігурації з парою поздовжніх ресор. Амортизатори спереду — гідравлічні телескопи двосторонньої дії. Рульове управління і гальма

Розглянутий вантажний автомобіль обладнаний рульовою системою з гідропідсилювачем, поміщений в загальний відсік з механізмом управління. Останній елемент являє собою робочу пару з гвинтом і гайкою на шарнірах, а також рейку з зубчастим зачепленням. Насос гідравлічного підсилювача — пластинчастого типу, приводиться в обертання за допомогою ременя шківа коленвала. Поздовжньо-поперечні тяги — з головками на кульових елементах, оснащуються сухарями самоподжимной різновиди.

Гальма вантажівки — барабанні з парою внутрішніх колодок. Розжим деталей проводиться за допомогою кулачкового механізму, наявного на всіх колесах. У діаметрі барабан становить 42 сантиметри, колодки по ширині — 10 см. При активації гальмівної системи в роботу включається пневматика, без осьового поділу. Гальмо блок змонтований на валу трансмісії, також барабанного типу. Гальмовий шлях при швидкості 60 км/год — приблизно 25 метрів.

Трансмісійний вузол

Знаючи, яку вагу ЗІЛ-131, потрібно зрозуміти тип системи, що контролює процес руху такої великої машини. Розглянутий вантажівка обладнується механічною коробкою передач на п'ять режимів. В схему блоку входить пара інерційних синхронізаторів. «Роздатка» також механічна, карданна передача — відкритої конфігурації.

Сухе однодискове зчеплення агрегує з гасителем обертальних коливань пружинного різновиди. Елемент розміщений на веденому диску. Кількість тертьових пар — дві, фрикційні накладки зроблені з азбестового складу. Деякі моделі авто оснащуються лебідкою, додатковим черв'ячним редуктором, довжина троса — 65 метрів. Кабіна і кузов

Кабіна розглянутого вантажівки суцільнометалевою конфігурації, на три місця з додатковою тепловою ізоляцією. Опалюється вузол рідинним способом, від охолоджуючої системи двигуна з вентилятором відцентрового типу. Управління обігрівачем здійснюється за допомогою спеціальної заслінки на щитку кабіни. Вентиляція забезпечується за допомогою опускаються стекол, поворотних кватирок і каналу в правому бризковики крила. Крісла всередині роздільні, водійське сидіння регулюється, подушки зроблені з губчастого гумового складу.

Кузов авто ЗІЛ 131 — це дерев'яна платформа з металевим оздобленням і поперечними балками основи. З усіх бортів тільки задній елемент є відкидним. Вантажна платформа призначена для транспортування людей. На відсіках бічних бортів є відкидні лавки на 16 місць. Крім того, передбачена додаткова восьмимісний лавка, розташована в середній частині кузова. Захисний тент встановлюється на знімні дуги. Особливості

На базі універсального шасі зазначеного вантажного автомобіля випускалися різні модифікації спеціального транспорту. Серед них: Пожежні авто. Бензовози та паливозаправники. Заправники олії. Автоцистерни. Аеродромні тягачі з підвищеним показником маси.

Для військових лабораторій, майстерень, радіостанцій, штабних версій використовувалися стандартні кузова універсальні, герметизовані. Вони обладналися спеціальними фільтраційними системами, які виконують паркан повітряних мас зовні і постачають їх в фургон, одночасно знезаражуючи салон.

КУНГ від ЗІЛ 131, розміри і вага: довжина — 4,8 м; висота — 1,95 м; ширина — 2,2 м; маса (суха/споряджена) — 1,5/1,8 т. Підсумок

Як показала багаторічна практика, автомобіль ЗІЛ 131 проявив себе як надійний, витривалий і простий в обслуговуванні вантажівка. Основною його перевагою є високий показник прохідності, що гарантує проходження з повним завантаженням розмитих і глинистих ділянок. Додатковий бонус — наявність понижувальної передачі, а механічна підкачка шин дозволяє регулювати тиск в колесах, в залежності від дорожнього покриття і навантаження на осі.

Крім того, водії відзначають відносно комфортну кабіну, полегшений доступ до основних деталей, що підвищує ремонтопридатність машини. Незважаючи на те що серійний випуск цього транспортного засобу завершений багато років тому, його можна зустріти в різних галузях господарства досі. Автор: Євген 6 Листопада, 2018


banner14

Категория: Автомобили

ЗІЛ 131: вага, габарити, розміри, технічні характеристики, витрата палива, особливості експлуатації та застосування


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.