Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Музей Середньовіччя в Парижі: огляд експозиції, історія створення, відгуки відвідувачів


Опубликованно 11.01.2019 06:25

Музей Середньовіччя в Парижі: огляд експозиції, історія створення, відгуки відвідувачів

У Парижі зосереджено чималу кількість музеїв і цікавих пам'яток, які цікавлять допитливих туристів. Серед них і Музей Середньовіччя. Він вигідно відрізняється від інших подібних закладів міста, оскільки зумів зберегти вигляд дев'ятнадцятого століття. Тут ви не знайдете кафе, які зазвичай є в таких місцях. Головна особливість музею Клюні полягає у відсутності будь-то систематики та впорядкованості. У його стінах просто зібрані дивацтва, викликають почуття цікавості у людей. Трохи історії...

Музей Середньовіччя Клюні знаходиться на місці античних римських лазень, частина з яких вціліла до наших днів. Замість них в чотирнадцятому столітті було зведено міське абатство Клюні. А в 15-16 століттях будівлю було перебудовано Жаком Амбуазским. Надалі будова переобладнали і перебудовували ще багато разів. Саме з цієї причини в будівлі видно елементи готики і Ренесансу. В процесі вічних перебудов деякі елементи і частини виявлялися зовсім непотрібними. Тому й зараз тут можна побачити проходи, що ведуть в нікуди, замуровані арки та інші незрозумілі елементи.

Будівлю було конфісковано державою в 1793 році. Протягом наступних тридцяти років його використовували для різних цілей. Безпосередньо історія Музею Середньовіччя почалася в 1933 році, після того як Олександр дю Соммер розставив тут свою колекцію предметів епохи Відродження і Середньовіччя. Після його смерті збори було викуплено державою у рідні Соммера. З 1842 року музей є державним. Де знаходиться музей?

Музей Середньовіччя знаходиться неподалік від бульвару Сен-Жермен, у п'ятому районі Парижа. Адреса закладу: площа Підлогу Пэнлеве, 6.

Заклад займає два поверхи будівлі. Воно являє собою справжню скарбницю найрізноманітніших предметів середньовічного мистецтва та самобутніх гобеленів. Багато фахівців вважають, що перлової експозиції є серія гобеленів під назвою «Дама з єдинорогом».

На думку туристів, сама будівля є прекрасним обрамленням для предметів мистецтва. Тут можна побачити невелику каплицю, великі старовинні каміни, прикрашені різьбленням, галло-римські терми та інше.

У Музеї Середньовіччя можна придбати брошуру, в якій є інформація про заклад англійською мовою та його план. У кожному залі будівлі є інформаційні листи з докладною інформацією про експонати.

Для відвідування тінистого внутрішнього двору не буде потрібно додатковий квиток.

Гобелени першого поверху

Головною прикрасою Музею Середньовіччя в Парижі можна назвати гобелени, які прикрашають більшу частину залів. Невтаємниченій людині вони можуть здатися лише частиною декорацій. Але насправді вони є гордістю колекції.

У залі № 3 знаходиться гобелен із зображенням сцени воскресіння Христа, розшитий золотом. На іншому полотні зображені два леопарда. Гобелен розшитий золотом та сріблом.

У четвертому залі можна побачити нідерландські полотна шістнадцятого століття. На них зображені квіти, птахи, сцени з життя дворянства: слуга біля жінки з прядкою, дама у ванній, чоловіки, які вирушають на полювання.

У залі № 5 виставлені деталі вівтарів, виконані з алебастру і дерева, виготовлені ноттингемскими майстрами в Англії. Всі предмети були знайдені в різних храмах Європи.

Експозиція першого поверху

В одному із залів Музею Середньовіччя де Клюні в Парижі представлені фрагменти вітражів зі знаменитої каплиці Сент-Шапель. Привезені вони були під час реставраційних робіт у середині дев'ятнадцятого століття. Такі експонати дуже цікаво подивитися зблизька. На вітражах відображені незвичайні сюжети.

Якщо пройтися по сходах вниз, можна дістатися до сучасної будівлі, яка була зведена навколо старовинних терм. Тут знаходиться зал під номером вісім. У його стінах виставлені справжні шедеври тринадцятого століття. Зокрема, тут знаходяться голови іудейських царів з фасаду знаменитого собору Нотр-Дам де Парі. В цілому збереглася 21 голова. Всі вони були відрубані від статуй в період Французької революції, що було викликано іконоборськими настроями народних мас.

Голови тривалий час вважалися безслідно зниклими. Знайшли їх тільки в 1977 році біля будівлі Опери Гарньє в процесі земляних робіт. Голови царів сильно постраждали і зазнали руйнації, перебуваючи в землі. Вони виставлені в ряд і символізують собою потоптаний велич колись прекрасних скульптур. Терми

Зали з галло-римськими термами збереглися достатньо добре. Але вони потребують ремонту. На даний момент в очікуванні реставраційних робіт склепіння залу укріплені металевими конструкціями. Тут знаходяться капітелі ІІІ століття, прикрашені різьбленням. Вони відомі як «Колона Святого Ландрия» і «Колона човнярів».

З римських терм можна пройти в зал № 10, під склепінням якого виставлені твори романського мистецтва. У приміщенні під номером 11 представлені предмети готичних скульптур. Гобелени «Дама з єдинорогом»

Головним експонатом Музею Середньовіччя (фото наведено нижче) можна назвати серію полотен «Дама з єдинорогом». Гобелени виставлені на другому поверсі будівлі в спеціально обладнаному темному приміщенні. Звичайно, далеко не всі відвідувачі музею розбираються в тонкощах мистецтва. І все ж усі люди відзначають пишність гобеленів. Барвисті полотна зібрані з шести епізодів, в кожному з яких неодмінно присутня дама з єдинорогом і левом.

На думку фахівців, гобелени датуються кінцем п'ятнадцятого століття. Імовірно вони були створені для сім'ї Ле Віст в Брюсселі. Проте в цілому про гобеленах є зовсім мало інформації. На полотнах на червоному тлі выткано велика кількість дрібних квіточок, рослин, пташок, чому їх називають «тисячею кольорів».

Вважається, що кожен гобелен – це алегорія одного з почуттів. Головним персонажем кожного полотна є молода дама, яка займається різними справами: грає на органі, грає з єдинорогом або збирає намисто. Всі ці епізоди трактують по-різному. Особливо цікавий останній з них. На гобелені зображена жінка, яка кладе своє намисто в скриньку, що знаходиться в руках служниці.

Інші експонати другого поверху

За відгуками, в Музеї Середньовіччя представлені найрізноманітніші експонати, які на перший погляд здаються абсолютно різними і не об'єднані єдиною тематикою. На другому поверсі, наприклад, можна побачити фрагменти вівтарів, різьблені лави, вітражі, вироби з слонової кістки, вироби з міді та інші предмети розкоші.

У залі № 16 можна побачити церковні реліквії з емалі і золота, а також вестґотські корони для обітниць. Всі ці предмети датуються сімнадцятим століттям. Особливо привертає увагу відвідувачів золота базельська троянда, виготовлена в 1330 році для авіньонського папи. Відгуки туристів

На думку туристів, музей є одним з найцікавіших місць в Парижі. У ньому зібрана унікальна колекція найдавніших предметів, які необхідно побачити власними очима.

Наскільки б чудово вони не були описані в джерелах, їх необхідно подивитися вживу. Музей по праву можна внести у список об'єктів, які необхідно подивитися в Парижі. Музей в Болоньї

Якщо ви багато подорожуєте і цікавитеся пам'ятками, варто відвідати ще одне цікаве заклад – це Музей Середньовіччя в Болоньї.

Знаходиться він в палаццо Гизиларди-Фава п'ятнадцятого століття. У ньому зібрані предмети Ренесансу і Середньовіччя, датовані 7-16 століттями. В експозиції музею зібрані вироби з бронзи, колекція зброї, обладунки, предмети кераміки, церковне начиння, золоті ризи, болонські мініатюри і багато іншого.

Значна частина експонатів – це скульптури, серед яких чимало справжніх шедеврів. Всі вони мають цікаву історію. Музей представляє інтерес для всіх гостей Болоньї. Якщо ви відвідали цей чудовий місто, то його видатні місця варто подивитися, щоб познайомитися із предметами мистецтва Середньовіччя. Італійський музей не менш цікавий, ніж паризький, тому кожен з них варто відвідати. Автор: Недашковський Олександр 30 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Путешествия

Музей Середньовіччя в Парижі: огляд експозиції, історія створення, відгуки відвідувачів


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.