Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Аеропорт Вашингтона: історія і сучасність


Опубликованно 10.01.2019 23:45

Аеропорт Вашингтона: історія і сучасність

Аеропорт Вашингтона носить ім'я легендарного держсекретаря Джона Даллеса, який служив при президентові Дуайте Эйзенхауэре. Щодня послугами аеропорту користуються понад шістдесят тисяч пасажирів, що вилітають в 125 країн світу.

Коротка історія аеропорту

Вашингтон приваблює щороку мільйони мандрівників. Вони прагнуть відвідати столицю США з наміром побачити всесвітньо відомі пам'ятки або сходити в один з численних розкішних музеїв.

Питання про будівництво нового місткого аеропорту Вашингтона, здатного обслуговувати зростаючі пасажиропотоки, був піднятий в 1948 році. Спочатку пропонувалися кілька різних місць для будівництва нового аеродрому. Планувалося, в тому числі, і місце в безпосередній близькості від Пентагону. Однак остаточне рішення про місце будівництва аеропорту Вашингтона приймав особисто президент Ейзенхауер.

Історію будівництва нового столичного аеропорту затьмарило насильницьке вилучення земель у громади корінних американців. Подібний вчинок сильно критикувався прогресивними громадськими організаціями США, проте критика не змогла зупинити будівництво.

Дизайн і конструкція

Будівництво головного аеропорту країни в 42 кілометрах від центру столиці було доручено будівельної компанії Аллан і Уїтні, однак розробкою проекту займався зоряний фінсько-американський архітектор Ееро Саарінен, який і придумав впізнаваний силует головного терміналу.

Крім технічних будівель, проект включав, штучне озеро, озеленену територію і малоповерхова будівля готелю. Також до аеропорту, згідно з проектом, підходили дві дороги на різних рівнях, що дозволяло розділити потоки прибувають і відлітаючих пасажирів. Така схема згодом стала загальноприйнятою.

З самого початку передбачалося, що крім автомобільного транспорту, аеропорт буде ходити поїзд. Зараз, однак, прийнято рішення про будівництво до 2020 року спеціальній лінії метро, яка з'єднає аеропорт з центром міста.

Розвиток і завантаження

Перший регулярний пасажирський рейс з аеропорту був здійснений 19 листопада 1962 року в Нью-Джерсі, а вже через два роки аеропорт прийняв перший безпосадковий трансатлантичний рейс. Саме в цьому аеропорт почалася епоха реактивних лайнерів в США, коли в 1970 році в присутності Пет Ніксон був здійснений перший рейс.

У 1980-х роках стало ясно, що аеропорт все більше переймає на себе функції стикувального хаба, що вимагало зміни конструкції аеропорту, адже тепер далеко не всім пасажирам було необхідно відвідувати головний термінал. Для кращої організації пасажиропотоків була проведена реконструкція аеропорту і побудовані обхідні коридори, які дозволяли транзитним пасажирам скоротити час, необхідний на пересадку.

Напрями і авіакомпанії

В даний момент в аеропорту здійснюють рейси сорок дві авіакомпанії, що літають в більш ніж сто країн світу. Проте головною авіакомпанією для гавані є United Airlines, літаюча як за кордон, так і всередині США.

Щодня в аеропорту здійснюється більше шестисот злетів і посадок, що робить його одним з найбільш завантажених у США. Саме в цей столичний аеровокзал літає найбільший російський перевізник "Аерофлот", а також AirIndia і багато хто інші великі компанії.

Варто також сказати, що вашингтонський аеропорт імені Даллеса є одним з трьох, які обслуговують столицю США. Також до столичного авиаузлу відноситься аеропорт ім. Рональда Рейгана і Таргут Маршалл. Автор: Катерина Ненашева 16 Листопада, 2018


banner14

Категория: Путешествия

Аеропорт Вашингтона: історія і сучасність


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.