Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Гормон росту соматотропін: призначення, інструкція з приймання, показання та протипоказання


Опубликованно 06.12.2018 21:20

Гормон росту соматотропін: призначення, інструкція з приймання, показання та протипоказання

Гормон росту соматотропін керує ростом внутрішніх органів і м'язових тканин в організмі людини. Він є компонентом метаболізму білків, жирів і вуглеводів, збільшує концентрацію глюкози до крові.

Гормон росту соматотропін виробляється передньої частини гіпофіза, але трапляється так, що організму потрібно додаткові порції даного речовини. Тоді людина починає прийом його синтетичного аналога. Препарати в цілому виконують своє завдання, але мають ряд побічних ефектів, які не можна не враховувати. Вироблення соматропина

Вироблення гормону росту соматропина в організмі не постійна. Синтез речовини має хвилеподібний графік протягом доби. Один з найбільших викидів гормону в кров відбувається під час нічного сну. Заяви вчених про те, що діти ростуть уві сні, мають під собою наукову основу.

Обсяг вироблюваного гормону сильно залежить від віку людини. Велика кількість речовини в крові фіксується ще до народження людини - на 6-8 місяці вагітності. До 2 років рівень гормону дуже високий, але до 20 років його вироблення значно знижується.

На продукування і, навпаки, гальмування синтезу соматропина впливають два пептидних речовини - соматолиберин і соматостатин. Соматолиберин і соматостатин

Соматолиберин активізує гіпоталамус на вироблення соматропина. Він же, в свою чергу, розвивається під дією наступних факторів: Глибокий нічний сон, причому людина повинна спати саме в темряві. Регулярне фізичне навантаження. Низький рівень цукру в організмі. Значна кількість естрогену. Висока активність ендокринної системи, особливо щитовидної залози. Підвищення рівня глутаміну в раціоні людини. Активність гіпофіза зростає під дією гормону греліну, що викликає почуття голоду.

У свою чергу соматостатин, гальмує вироблення соматропина, підвищується в результаті наступних станів організму: Високий рівень глюкози. Значна кількість жирових клітин. Присутність в крові людини синтетичного гормону соматотропіну. Брак соматотропіну в організмі

Гормон росту соматотропін в тій чи іншій мірі необхідний людині протягом усього життя. Зрозуміло, що до старості його вміст у крові знижується, але якщо це відбувається в якийсь період існування організму, призводить до появи різних патологій. Так, в дитячому віці брак соматропина призводить до розвитку карликовості. Зростання людини в цьому випадку зупиняється. А при надлишку гормону в крові розвивається так званий гігантизм. Це стан, коли у людини зростає не тільки хребет, але так само голова кисті рук і стопи ніг, пальці.

Якщо збій у виробленні гормону стався після 20 років, то це приводить пацієнта до ожиріння. Збільшується кількість ліпідів у крові, і, як наслідок, розвивається апатія, імпотенція, руйнування кісткової структури.

Малорухливий спосіб життя, викликане ожирінням, призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, багато з яких смертельно небезпечні. Де взяти гормон росту

Придбати синтетичний гормон росту соматотропін в аптеці можна в будь-який час. Адже препарат використовується лише за прямим призначенням (для нормалізації його рівня в крові, що поліпшує ріст дитини), але і в спортивних цілях. Даний елемент розщеплює жири і прискорює ріст м'язової тканини, що як раз і необхідно для підвищення сили і витривалості людини. Також курс для дівчат гормону росту (соматропина) використовується в цілях схуднення.

Головне при цьому дотримуватися правильного дозування і схему прийому, адже препарат синтетичний і може діяти на організм майже непередбачувано. Саме тому засоби, що містять гормон, що призначаються лікарем. Якщо речовина збирається приймати спортсмен, то він повинен попередньо пройти обстеження у фахівця.

Гормон в аптеках представляється в певних препаратах – «Омнитроп», «Генотропин», «Нордитропин», «Нордитропин НордиЛет» та інші. У кожного своя норма вмісту діючої речовини в складі. Розрізняються ціни і схеми прийому в залежності від стану здоров'я людини. Наприклад, курс соматропина - гормону зростання «Тестонат дека» становить 30 днів.

В основному препарати, що містять соматотропін, випускаються у вигляді ін'єкцій, так що людині, що проходить лікування, потрібен професійний медик, здатний правильно зробити укол. В якому випадку гормон призначає лікар

Курс гормону росту соматропина призначається при серйозних патологій: Дефіцит ендогенного СТГ, або карликовість. Синдром Шерешевського-Тернера. Дефіцит СТГ у дорослих. Руйнування структури кісток – остеопороз. Зміцнююча терапія при синдромі набутого імунодефіциту. Препарат застосовується при кахексії.

Скільки потрібно на курс гормону росту соматропина при даних захворюваннях - вирішує лікар на основі результатів аналізів та індивідуальних особливостей організму людини. Тобто дозування і схема прийому призначається кожному окремому хворому з урахуванням безлічі факторів. Протипоказання для прийому препаратів

Приймати гормон росту соматотропін як лікувальний препарат можуть не всі люди. Є категорія хворих, яким дана серйозна терапія строго протипоказана.

В першу чергу, це ті, хто страждає алергією на компоненти препарату. По-друге, гормон забороняється приймати хворим з новоутвореннями в мозку. По-третє, якщо у людини є злоякісна пухлина в будь-якому органі, то йому не можна приймати зазначений препарат, так як вона може почати швидко рости. По-четверте, ліки з соматропином протипоказані пацієнтам, які перенесли серцевий напад, а також операцію на серці або органах черевної порожнини. По-п'яте, лікарська речовина не можна приймати при легеневих захворюваннях.

Слід приймати препарат з гормоном вкрай обережно при цукровому діабеті, вагітності та в період годування дитини грудьми. Побічні дії гормону росту

Побічні дії гормону росту (соматропина) вивчені досить добре і представлені майже в повному обсязі. Тому перед застосуванням ліки необхідно ознайомитися з переліком даних негативних впливів на організм: Біль в районі потилиці і в скроневій частці голови. Швидка стомлюваність. Поява болю в кульшовому суглобі, що призводить до кульгавості. Також можуть почати турбувати коліна. Виникнення набряку на кистях рук і стопах ніг, особливо в перші дні прийому препарату. Людини може почати нудити аж до сильної блювоти. У хворого нерідко порушується зір. Розвивається запалення підшлункової залози. Порушується слух у супроводі запалення вуха. На шкірі можуть з'явитися родимки або веснянки. Якщо зростання дитини у зв'язку з прийомом препарату прискорився, то можливий сколіоз – викривлення хребта.

У деяких хворих виробляються антитіла до гормону, що призводить до зниження ефективності терапії. У цьому випадку лікар переглядає дозу речовини. Передозування

Якщо допустити разову передозування, то в організмі різко настає дефіцит глюкози. Після цього настає компенсуюча гіперглікемія, що теж не дуже добре для людини.

Якщо передозування була тривалою, то у дитини може розвинутися гігантизм із супутнім пригніченням діяльності щитовидної залози. Лікування в даному випадку припускає повна відмова від препарату. Додаткові рекомендації

Перед тим як вирішити, скільки потрібно на курс гормону росту соматропина, лікар повинен розібратися з причиною його нестачі в організмі. Після цього проводиться лікування, спрямоване на нормалізацію роботи гіпофіза та ендокринної системи в цілому. Іноді для усунення причини потрібна хірургічна операція, наприклад, для видалення пухлини гіпофіза, що заважає його нормальній роботі.

Але не завжди саме новоутворення винне в нестачі гормону - гіпофіз можна пошкодити внаслідок травми голови. У цьому випадку пацієнт повинен пройти повний курс лікування саме від контузії мозку.

У ході терапії рекомендується водити ін'єкцію речовини під шкіру в різних ділянках тіла, щоб не допустити стоншування жирового шару.

Нерідко в курс лікування входить синтетичний гормон ТТГ, це робиться для зниження ймовірності виникнення гіпотиреозу.

При цукровому діабеті пацієнти особливо ретельно повинні відслідковувати рівень глюкози в крові і відзначати її різкі скачки, що допомагає коригувати дозу гормонального препарату.

Якщо з'явилися побічні ефекти, такі як ослаблення зору, слуху, нудота, блювання, прийом ліків рекомендується негайно припинити. Підвищення гормону росту в організмі за допомогою спорту

Відгуки про соматропине - гормоні росту в цілому позитивні. Але не можна забувати, що при прийомі синтетичного препарату гіпофіз різко знижує вироблення природного речовини, що негативно позначається в майбутньому. Тому підняти рівень соматропина в крові можна, не використовуючи його містять ліки.

В першу чергу, це регулярні тренувальні навантаження. Причому не важливо, яким саме видом активності займається людина, головне - це дотримання спортивного режиму. Тобто організм повинен звикнути, наприклад, до щоденних двогодинним тренувань.

Якщо пацієнтом є маленька дитина, його можна віддати на плавання, гімнастику або східні єдиноборства. Ці види активності включають і силову підготовку, і акробатику.

Для людини середнього і старшого віку підійде легкий біг або спортивна ходьба, тобто аеробні види спорту. Потрібно розуміти, що регулярні тренування дозволяють не тільки підвищити рівень гормону, але і скинути зайві кілограми, якщо вони є. Підвищення гормону росту в організмі за допомогою дієти

Крім спорту для підвищення рівня гормону в крові потрібно відрегулювати свій раціон. Якщо дитина ще маленька, то цей обов'язок покладається на його батьків.

У раціон дітей і дорослих обов'язково повинні входити такі продукти, як сир, куряче м'ясо, телятина, квасоля, горох, молоко – все, що містить білок. Особливо буде корисно включити в дієту волоські горіхи, яйця, гречку та інші види каш.

Для організму дуже важливий жир, рівно як і інші речовини, але поповнювати його брак потрібно з розумом. Наприклад, сало - це дуже корисно, а от нутряний жир або жирне м'ясо потрібно категорично виключити.

Вилучити з раціону назавжди потрібно солодкі газовані напої, адже в одній пляшці "шипучки" міститься до 200 г цукру. Це дуже багато - для денної норми досить 15-20 г цукру, приблизно 1 чайна ложка. Все інше обов'язково відкладеться у вигляді жиру під шкірою.

Не можна давати дитині здобну випічку, гострі приправи, продукти з консервантами і барвниками. Щоб було зрозуміліше – обов'язково заборонити вживати продукти з фаст-фудів.

Харчуватися потрібно не рідше, ніж 6 разів на день, при цьому порції не повинні перевищувати 200 м, тобто вони повинні бути маленькими. Це дозволить не навантажувати шлунок, тоді він зможе перетравлювати і засвоювати корисні речовини на порядок більше. Соматотропін в спорті

Агітація ліки соматропина (гормону росту) активно проводиться в середовищі професійних спортсменів, зокрема серед бодібілдерів. Дані атлети зосереджені на збільшенні м'язової маси в найкоротші терміни, і препарат дає їм перевагу. Адже дана речовина успішно розчиняє жири і нарощує м'язові тканини. Але при цьому здорова людина піддає себе ризику, так як його гіпофіз перестає функціонувати повною мірою. Крім цього, у спортсмена може відмовити підшлункова залоза, оскільки рівень інсуліну сильно змінюється за все тих же синтетичних препаратів.

Після такого курсу "накачування" м'язової маси атлет може на довгі роки, а то й назавжди втратити своє здоров'я. Саме тому олімпійський комітет заборонив до застосування препарати, що містять соматотропін і інші гормони. А ті, хто їх досі застосовують, роблять це на свій страх і ризик. Висновок

На тлі всього сказаного, можна зробити наступні висновки. Препарати з соматропином приймати потрібно тим, у кого пошкоджений гіпофіз або щитовидна залоза. А спортсменам слід зосередитися на режимі тренувань, харчуванні, сні та відмову від шкідливих звичок. Застосовувати гормональні препарати для нарощування м'язів або схуднення небезпечно для здоров'я. Багато сильнодіючі засоби перебувають під забороною в професійному спорті. Автор: Кім Захидахон 24 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Здоровье

Гормон росту соматотропін: призначення, інструкція з приймання, показання та протипоказання


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.