Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Що таке ВИН-код автомобіля: поняття, розшифровка, сервіси для перевірки і оцінки ресурсів авто


Опубликованно 09.11.2018 12:20

Що таке ВИН-код автомобіля: поняття, розшифровка, сервіси для перевірки і оцінки ресурсів авто

Багатьох цікавить, що таке ВИН-код автомобіля і як дізнатися його самостійно. Він позначає ідентифікаційний номер транспортного засобу: рядок символів, що ідентифікує автомобіль. Кожне пасажирське транспортний засіб, вироблений для продажу, починаючи з 1981 року, має стандартизований VIN, а VIN на старих машинах може розрізнятися по довжині і типу в залежності від виробника. Що таке ВИН-код автомобіля?

VIN – це простий розпізнавальний номер, що вибитий на кузові будь нинішньої машини. Він складається з 17 буквено-цифрових знаків, що при вірній розшифровці можуть надати власнику достатньо потрібних даних. Шифр застосовується для ідентифікації в 24 країнах світу, в тому числі і в Російській Федерації.

Отже, як встановити рік випуску автомобіля з номером кузова? Розшифрувавши початкові 3 числа VIN-коду, можете з'ясувати, на якому заводі був зроблений автомобіль. Наступні 4 числа дають можливість встановити тип і марку автотранспортного засобу. 9-й знак, як правило, залишається порожнім, а ось десята і, в окремих варіантах, одинадцята позиції якраз і дають можливість визначитися з датою виготовлення авто.

На американських заводах знак, відповідний за рік випуску, знаходиться на 11-му місці VIN-коду. У «Рено», «Вольво», «Ровера», «Ісудзу», «Опеля», «Сааба», ВАЗа, «Порше», «Фольксвагена» та інших популярних машин, дату виготовлення регламентує 10-й знак. До речі, «Форд» європейської збірки можна впевнено зарахувати до «американцям», оскільки там VIN-код створено за подібними принципами (рік на 11-й позиції, а місяць на 12-й). Скільки чисел знаходиться у VIN?

Кожен VIN складається з стандартизованого 17-значного коду, який містить серійний номер. При перевірці автомобіля по ВІН-коду, необхідно звернути увагу на спосіб нанесення ідентифікаційних знаків. В абсолютно всіх паперах до автотранспортного засобу розпізнавальний державний номер зобов'язаний бути прописаний у вигляді однієї безперервної рядки, що складається з сімнадцяти знаків без пробілів.

Якщо VIN-код, нанесений на фабричній табличці або на машині, в такому випадку він також повинен мати у вигляді одного рядка. Але творці стандарту дозволяють розділяти VIN-код авто на 2 рядки, однак при цьому між знаками і компонентами ідентифікаційного номера (VDS, WMI,VIS) не повинно бути пробілів та інших поділів.

VIN-код має алфавітно-цифровий структурою (за винятком останніх 4 знаків, які завжди цифрові). У перших 13 позиціях допустимо застосовувати арабські числа і знаки латинського алфавіту, крім літер O, Q, I, що пов'язано з їх схожістю на інші знаки.

Де номер VIN на автомобілі?

Після того, як дізналися, що таке ВИН-код автомобіля, слід знати, де його шукати. В наші дні VIN зазвичай можна знайти в декількох місцях. Наприклад, на приладовій панелі і на етикетці бічних дверей водія. Дізнайтеся, як розшифровувати і використовувати VIN, і ви відкриєте секрети, які можуть виявитися корисними для забезпечення безпеки водія та його автомобіля.

VIN, по суті, унікальний для автомобіля, але це не випадковий безлад чисел і букв. Насправді, ви можете навіть подумати про це як про послідовність ДНК автомобіля. Кожен номер або літера в коді, крім одного, означає щось значуще відносно автомобіля.

Використовуючи тільки числа і букви (крім I, O, Q, U і Z), кожна частина рядка повідомляє іншу частину історії. Номери 1-3: країна або регіон, де був виготовлений автомобіль, виробник і підрозділ виробника. Числа 4-8: виробники використовують ці п'ять номерів для різних цілей: вони можуть містити вага, кінську силу, платформу, модель, специфіки обробки та / або розмір двигуна. Числа 9: контрольна цифра, число, розраховане з використанням інших цифр, які забезпечують достовірність VIN. Числа 10: модельний рік. Числа 11: завод, де був виготовлений автомобіль. Числа 12-17: зарезервовані для послідовного номера у виробничій лінії моделі (тобто серійний номер). Як перевірити VIN?

Коли плануєте купувати старий автомобіль, VIN може стати вашим кращим другом. Чесний продавець повинен бути готовий поділитися цим номером, коли його запитають, і ви можете ввести його на дослідницькі сайти, такі як «Карфакс» або «Авточек», які безкоштовно покажуть, чи був вкрадений автомобіль. Ці сайти також видадуть марку, модель і рік, пов'язані з VIN, якщо вони не збігаються з автомобілем, на який дивіться, щось з ним не так. І пам'ятайте: VIN розташований в декількох різних місцях на автомобілі, тому переконайтеся, що VIN панелі приладів відповідає номеру на етикетці двері. Слід звірити всі запчастини по ВИН-коду автомобіля в ГИБДД при його реєстрації. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів у майбутньому.

Як VIN може заощадити гроші?

За певну плату ці послуги також забезпечать повну історію автомобіля, включаючи реєстрацію, нещасні випадки (страхові компанії і механіки відстежують VIN), а також показання одометра. Наявність цієї інформації не тільки допоможе вам зробити усвідомлений вибір, але й забезпечить справедливу ціну.

Як VIN може надавати безпеку?

Для автомобіля, який у вас вже є, пошук VIN може розповісти, чи є які-небудь відкриті нагадування на автомобілі. І якщо він залучений в аварію або інший інцидент, можете повідомити про це в NHTSA з допомогою VIN. Вони будуть досліджувати, слід відкликати автомобіль і інші подібні йому.

Як злочинці використовують VIN проти нас?

Досвідчені злочинці розробили метод «клонування» VIN, щоб вкрадений автомобіль здавався законним. Коли вони приймають рішення про машину, яку хочуть вкрасти, вони спочатку знаходять автомобіль з тією ж маркою і моделлю, і копіюють VIN на приладовій панелі. Вони роблять нову пластину VIN і підроблений титул, а потім продають автомобіль нічого не підозрюючому покупцеві, який, можливо, не виявляє, що у нього є «клон» до тих пір, поки не сталася аварія або автомобіль не був доставлений для обслуговування.

Як використовувати VIN, щоб уникнути шахрайства?

Клонування транспортного засобу важко виявити. Майк Келсо, старший спеціальний агент некомерційного Бюро по страхуванню національних злочинів, пропонує потенційним покупцям зробити додатковий крок: сплатити на офіційних сайтах за повний пошук VIN і ретельний аналізу результатів. Якщо автомобіль пробув три роки, скажімо, в Ростові, раптово з'явився в Пітері, але через кілька місяців був зареєстрований в Ростові знову, ресурс зверни на це увагу. Необхідно буде підняти деякі документи. Можливо, вони покажуть, що на світі є дві машини, що розділяють один і той же VIN. Як використовувати VIN для запобігання крадіжки?

На щастя, клонування ідентифікаторів транспортних засобів відбувається не так часто, як передають деякі новинні повідомлення. Але якщо ви турбуєтеся, що на автомобіль можуть націлитися злодії, можете зробити його менш привабливим. Виведіть свій VIN з лобового скла та вікон автомобіля. Заміна всіх цих вікон занадто дорога і дратує крадіїв автомобілів; вони з більшою ймовірністю знайдуть іншу мішень.

Як VIN може допомогти, якщо автомобіль пропадає без вісті?

Зробіть знімок свого VIN і тримайте його в своєму телефоні. Якщо автомобіль дійсно зникне, принаймні, не втратите дорогоцінний час, шукаючи його. Перший крок до подачі заяви про крадіжку – це зв'язатися з поліцією, і швидко надати їй інформацію про транспортному засобі. Це має вирішальне значення, кажуть фахівці.

Як видно, власнику необхідно знати, що таке ВИН-код автомобіля, і правильно його використовувати. Автор: Віталій Рівне 28 Вересня, 2018


banner14

Категория: Автомобили

Що таке ВИН-код автомобіля: поняття, розшифровка, сервіси для перевірки і оцінки ресурсів авто


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.