Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Орел: відгуки туристів, пам'ятки, історія міста, цікаві факти і фото


Опубликованно 09.11.2018 07:55

Орел: відгуки туристів, пам'ятки, історія міста, цікаві факти і фото

Датою заснування цього чудесного міста прийнято вважати 1566 рік. Завдяки ініціативі Боярської думи в той час була заснована фортеця, призначена для захисту від ворожих набігів степових кочових племен. Але в знаменитій Никонівському літописі сказано, що засновником міста є Іван Грозний, колишній на той момент царем.

У статті подано відомості про місті Орлі: відгуки гостей і жителів, історичні дані, пам'ятки. Розташування

Спочатку уявімо географічну характеристику району, перш ніж перейдемо до відгуків. Орел знаходиться на березі річки Оки, в центральній частині Росії. Заснований у XVI столітті місто знаходиться в 320 кілометрах від Москви (південний напрямок) і є центром Орловської області.

Чисельність населення становить трохи понад 315 тисяч чоловік. До Орла можна дістатися сівши на поїзд з Курського вокзалу Москви. Час шляху становить трохи більше 4 годин.

Загальні історичні відомості

Місто цей, що має багатющу історію і високу культуру, був сильно зруйнований в період Великої Вітчизняної війни. Сьогодні він надає туристам прекрасну можливість познайомитися ближче з російською культурою і її історією.

Старовинна фортеця розташовувалася на прибережній території Оки і впадає в неї Орлика. Історія фортеці почалася з того, що спочатку вона являла собою оборонний пункт на південних кордонах Московської держави. Потім вона стала центром Орловського повіту. У смутний час вона була зруйнована, а потім відновлена у зовсім іншій якості.

На момент приєднання України до Росії відпала необхідність виконання містом Орлом оборонних функцій. Все стало складатися так, що по мірі зростання держави місто Орел (фото представлено в статті) став перетворюватися на важливий торговий вузол. Ще з петровських часів Москва і Санкт-Петербург стали забезпечуватися хлібом завдяки сільському господарству в Орлі.

Про історію виникнення назви міста

Ці території рясніють численними археологічними знахідками. Місцевість ще до заснування фортеці була заселена племенами в'ятичів.

Щодо виникнення назви міста на сьогодні існують три гіпотези. Одна з них базується на легенді, що розповідає про те, що під час спорудження фортеці з великого дерева злетів величезний орел. Тоді і люди порахували, що це пряма вказівка дати фортеці назву по імені цієї птиці. Інша гіпотеза заснована на наукових дослідженнях на тему перетворення тюркського слова «незграбний», що характеризує місце розташування майбутнього міста біля злиття двох річок, слово «орел». Третя версія свідчить про те, що назва міста трансформувалося з балтомовного слова, що означає «сенокосный луг». Таке найменування могло залишитися від племені голядь, теж яке проживало на цих територіях.

Як би те ні було, і як би не називалося місто, відгуки про Орлі у його гостей в більшості своїй позитивні. Званий третій культурною столицею країни, він радує своїх гостей і місцевих жителів великою кількістю цікавих пам'яток та історичних місць.

Пам'ятки

Різноманітний у цьому плані місто Орел. Відгуки туристів про нього самі захоплені. Найбільш цікаві пам'ятки: скульптура «Орел-засновник»; краєзнавчий музей; "Дворянське гніздо" (ландшафтний парк); Військово-історичний музей; Парк культури і відпочинку; Об'єднаний літературний музей ім. В. С. Тургенєва; Обласний театр ляльок; Музей І. А. Буніна;

і багато інших (бібліотеки, театри, скульптури та паркові зони).

Загальне враження про приїжджих місті

Відгуки про Орлі найрізноманітніші. Сам по собі він дуже зелений, гарний і досить свіжий вигляд. У дворах, серед житлових будинків, багато грають на дитячих майданчиках дітей. Загалом, це звичайний невеликий провінційний, повітове містечко. Це місце зручно для простої розміреного життя. Орел колись був названий літературною столицею провінційної частини Росії. Мабуть це пов'язано з красою тутешніх місць і з великими російськими письменниками.

Орел – місто старих і дітей. Молоді у ньому на перший погляд мало, майже не видно, хоча тут багато вузів, значить і студентів предостатньо. Деякі приїжджі відзначають, що доброзичливістю жителі особливо не вражають, мабуть, її потрібно заслужити. Трапляються серед них і не дуже приємні і хамуваті у спілкуванні особистості. Однак таких скрізь вистачає, але в Орлі вони помічені в чималій кількості.

Вулички та вулиці міста Орла дуже мальовничі й примітні з архітектурної точки зору, особливо в його історичній частині. Коли дивишся на них, створюється відчуття, що потрапив у позаминуле століття, і перед тобою раптом промайне візок з трійкою коней.

Після нещодавнього відзначення 450-річчя міста, велика частина його території облагороджена і стала гарніше, ніж було раніше. Транспорт

По всьому місту проходить основна автомагістраль, що простягнулася від початку Кромского шосе по вул. Комсомольської до площі Миру. По ній ходять маршрутки, автобуси, тролейбуси і трамваї. Загалом, у місті немає проблем з громадським транспортом, але є вони з наявністю в них місць. Часто трапляються затори. Після півночі доводиться користуватися таксі або йти пішки.

Про стан доріг відгуки не дуже хороші. Велика частина з них потребують ремонту, а грошей на це у адміністрації не завжди вистачає. Житло і клімат

В адміністративному плані місто поділено на чотири райони: Заводський (центральний і великий), Залізничний, Радянський і Північний.

Місто цілком придатний для переїзду і життя в ньому, згідно з відгуками. Де в Орлі найкраще оселитися? Найзручнішим для цього є Заводський район. У Радянському зосереджені головні центри розваг. У Залізничному районі розташовані переважно будинки приватного сектора. Самий розвивається і молодий – Північний район. Він рясніє численними новобудовами.

Літо в цих краях тепле (середня температура - +20-30 градусів), і дивно, що тут мало комарів. Взимку тут не дуже холодно (до -10 градусів) і трапляються дощі аж до Нового року. Екологія хороша, вода і повітря чисте. Трохи гірше йдуть справи у районах поблизу залізниці і виробництв. Робота

Згідно відгуками переїхали, Орел не найкраще місце в плані наявності робочих місць. Заводи поступово вмирають, а решту підприємства ледве тримаються. В основному в місті займаються торгівлею. Його промисловість якщо і була раніше розвиненою, як і в багатьох провінційних російських містах, то зараз переживає не кращі часи. Тому багатьом доводиться влаштовуватися на роботу не за фахом для того, щоб якось вижити і заробити хоча б на найнеобхідніше.

Офіційна середня зарплата знаходиться на рівні 25 тисяч рублів, хоча, судячи з усього, це значення завищена. Більш реальна цифра - 15 тисяч рублів. Деякі цікаві факти про місто

Доля Орла склалася так, що в ній головні теми — війна і російська література. Звідси і пішли всі його статуси: місто військової слави, місто салюту першого, місто Тургенєва, Лєскова і Буніна, і т. д. Символ міста — однойменна птах. Зображення орлів у місті безліч. Вони є окрасою міських ліхтарів, фасадів будівель і решіток мостів.

Самий незвичайний з усіх орлов з'явився в 2008 році. Це велетенська птиця, виконана з природних матеріалів — сухих гілок. Цей орел дуже популярний у туристів: приїжджі часто роблять знімки на його тлі. А що можна привезти з Орла? Звичайно, скатертини і рушники з вишивкою «Орловський спис», мережива мценские, глиняні іграшки тощо Трохи про місто Орлові

Є в Росії ще один історичний місто з подібною назвою. Це місто Орлов, який представляє собою адміністративний центр Орловського міського поселення, розташованого в Кіровській області. Розташоване місто на високому правому березі Вятки. Проходить через все місто автомагістраль Кіров – Нижній Новгород. Відмітна особливість цього невеликого містечка – прямолінійна правильне планування. Лише дві основні вулиці є містоутворюючими: Орловська і Леніна (спочатку Московська). Адреса адміністрації міста Орлова – вул. Леніна, д. 78.

Орлов, як і Орел – один з найдавніших міст Росії. Під такою назвою воно вперше згадується в літописах 1459 року, де розповідається про похід війська князя Василія Другого, метою якого було захоплення Вятских земель і з'єднання їх з Московською державою. На місці нинішнього міста Орлова поселення з'явилося ще в період XII-XIII століть. З 1923 року він якийсь час іменувався як місто Халтурин. Така назва йому було дано на честь революціонера Степана Халтуріна, який є уродженцем Орловського повіту. Висновок

Думки про місті Орлі злегка суперечливі. Багатьох дивують деякі відгуки про р. Орлі, що з'являються в соц. мережах. Є такі вислови: "місто без обличчя", "дивитися не на що" та інше. Перш ніж висловлювати свою думку, слід спочатку визначитися у своїх оцінках, зрозуміти, що саме цікавить.

Місто не може бути ніяким. Навіть трьох імен знаменитих людей (Бунін, Лєсков, Тургенєв) достатньо, щоб зрозуміти, що це особливе місце. Це дивна земля, де народжувалися та жили генії. Це земля, на якій виявили себе мужні і відважні герої. Місто розквітло б ще більше, якби були для цього гроші.

У будь-якому випадку він продовжує розвиватися. Нещодавно на його Богоявленської площі був встановлений пам'ятник сидить на коні Івану Грозному. Автор: Резеда Заріпова 23 Вересня, 2018


banner14

Категория: Путешествия

Орел: відгуки туристів, пам'ятки, історія міста, цікаві факти і фото


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.