Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Кастельон-де-ла-Плана (Іспанія): розташування, опис, особливості відпочинку, фото і відгуки


Опубликованно 08.11.2018 09:10

Кастельон-де-ла-Плана (Іспанія): розташування, опис, особливості відпочинку, фото і відгуки

Кастельон-де-ла-Плана – місто в Іспанії. Автономно включений в співтовариство валенсії. Адміністративний центр провінції Кастельон. Населення - трохи більше 72 000 жителів. Відстань від центру автономного співтовариства, міста Валенсії, - 72 кілометри. Географічне розташування

Розташований на східній стороні Піренейського півострова, на середземноморському березі. Знаходиться в низині, 30 метрів над рівнем моря, в оточенні невисокою гірської гряди. Вона є непоганою перешкодою для холодних повітряних потоків, що йдуть з центральної Іспанії.

Територія, де розташоване місто Кастельон-де-ла-Плана, відрізняється м'яким і вологим кліматом Середземного моря. Середньорічна температура становить близько 18 градусів Цельсія. За рік випадає майже 450 міліметрів опадів. У році багато сонячних днів, більше трьохсот.

Спочатку місто Кастельон-де-ла-Плана був розташований від узбережжя на відстані близько 4 кілометрів. Однак нові райони вже зведені біля самого моря. Місто знаходиться на узбережжі Коста-дель-Азар, що в перекладі - «берег апельсинів». Пляжі Кастельона простяглися на сто двадцять кілометрів. Кастельон-де-ла-Плану за рівнем інфраструктури не дотягує до сусідської провінції Каталонії. Однак пляжна зона тут доступна і немноголюдная.

Загальні дані про Кастельйоні

Іспанці вважають Кастельон-де-ла-Плана порівняно молодим містом. До середини 13-го століття майбутні її мешканці населяли довколишні гірські схили і пагорб Магдалена. В 1252 році правитель Хайме Перший Арагонська дозволив їм здійснити переселення з височини на більш низовинний ділянку, ближче до моря. Це дата щодня відзначається жителями міста як свято Магдалена. У 2010 року він був удостоєний статусу має міжнародне значення для Іспанії. Відгуки

Туристи, які відвідують Кастельон-де-ла-Плана, відгуки про нього залишають як про місто, в якому гармонійно переплелися історія і сучасна дійсність.

В центральній міській частині збереглися старовинні споруди, які згуртувалися навколо міських площ.

Є і ряд примітних споруд початку 20-го століття, побудованих в стилі модерну. Порівняно нещодавно в Кастельон-де-ла-Плана звели кілька ультрасучасних будівель. Вони вражають туристів своїм незвичайним виглядом, а також передовими "начинками", зробленими з так званим зеленим технологіям. Історичний ракурс

Археологічні розкопки в районі Кастельон-де-ла-Плана (Іспанія) доводять, що людина мешкав в цих місцях з дуже давніх часів. Тут виявлено рештки життєдіяльності людей неоліту, а також стародавні римські будівлі та споруди іберів. Основними промислами проживають тут було сільське господарство і лов риби. За час перебування цих територій під маврами яких-небудь змін в образі життя людей не відбулося.

Під іспанську корону ці землі, де нині розташоване місто Кастельон-де-ла-Плана, увійшли в 1233 році, в часи походів короля Арагону Хайме Першого. Через 20 років, у 1252 р. він став містом 2-ї категорії (вілла). Основними заняттям мешканців цих місць залишалося землеробство, добування морепродуктів та вилов риби.

Знаковим для жителів Кастельон-де-ла-Плана став 1366 рік. Тоді селянин на ім'я Перо, розорюючи землю, знайшов невелику статуетку Богоматері - Діви Льедо. Представники церкви оголосили факт її виявлення, явища божественним чудом і звели на місці набуття каплицю (святилище), названої на її честь.

Під час війни з Францією, з Наполеоном, місто Кастельон-де-ла-Плана був захоплений підрозділами генерала Суші в 1811 році. Французи влаштувалися тут до 1814 року.

Через кілька років став головним містом однойменної провінції.

Королева Іспанії Марія Христина в 1843 році віддала належне городянам, які надали опір військам її суперника Карла, яка претендує на королівський престол, присвоївши Кастельон-де-ла-Плана статус міста 1-ї категорії (ciudad).

Розвиток міста

Однак новий статус не привів до розвитку. Він залишався провінційним містечком. Лише в кінці 19-го - початку 20-го століття почалося прискорення. Своєму досить бурхливому зростанню провінція зобов'язана вирощування апельсинів і виробництва керамічні плитки. Для забезпечення відвантаження цих товарів у порту міста звели нові причали. Населення почало швидко рости. Друга республіка, правління Франко

За часів Другої республіки Кастельон-де-ла-Плана став одним з оплотів республіканців. Влітку 1931 року основний міський храм (церква Санта-Марія) визнали пам'яткою національного значення. Але через п'ять років, восени 1936 року, муніципальні влади зруйнували готичну церкву, пояснивши свої дії необхідністю перекази міському центру сучасного вигляду.

Підрозділи армії Франко захопили Кастельон-де-ла-Плана влітку 1938 року. Встановився новий режим прийняв рішення - зруйнований храм відтворити. Роботи почалися в середині сорокових років минулого століття, однак тривалий час так і не були закінчені. Остаточне відновлення зруйнованих будівель завершено в 2009 році. Цей храм набув статус конкатедраля (кафедра єпископа). Варіанти для відвідування

Дістатися до міста в даний час на літаку неможливо. Незважаючи на те що в 2011 році недалеко від міста зведений аеропорт Кастельон-де-ла-Плана, він так і не почав приймати літаки. Найближчі аеровокзали знаходяться у Валенсії (близько години шляху), Реусі (дві години). Також доїхати до міста можливо з аеропортів Барселони, Атлетіко, Мадрида.

Міжміське сполучення допомогою автобусів дозволяє доїхати до Кастельон-де-ла-Плану практично зі всіх великих міст Іспанії. В місті є сучасний автовокзал. Але міжміські автобуси відходять і з інших місць, в основному з центральних площ.

Місто Кастельон-де-ла-Плана має власний залізничний вокзал. Станція розташована на 69-му кілометрі залізниці Валенсія - Таррагона. Цю транспортну артерію називає «Середземноморський коридор». Вокзал приймає поїзди далекого прямування з Мадрида, Барселони. А також приміські електрички з Валенсії.

Бажаючим приїхати у Кастельон-де-ла-Плана автомобілем можна використовувати дві дороги, які прокладені по середземноморському побережжю. Це безкоштовне шосе № 340, а також платна автомагістраль АР-7. Кастельон-де-ла-Плана, Іспанія: пам'ятки

Основний свято і важлива дата в місті - ярмарок і свято Магдалена, який, як було зазначено вище, відзначається в честь виходу жителів на рівнину. Також дуже красиво відзначається свято Діви Льедо, небесної покровительки міста. Його святкують в перші вихідні дні травня.

Основними пам'ятками, пам'ятками Кастельон-де-ла-Плану є: Конкатедраль Санта Марія - діючий храм, який бере свій початок з кінця 13-го століття. Зведення нової споруди замість згорілого розпочато в 1940 році (архітектор - Вісенте Травер Томас). Завершилося будівництво в 2009 році. У 1960 році церкви (ще недобудованої) був привласнений соборний статус. Каплиця Святої Марії Магдалени зведена в скелі, над зруйнованою підземною в'язницею замку Фадрель. Базиліка Богоматері Льедо побудована в нинішньому вигляді в 1768 році на тому місці, де раніше стояли її попередники. У 1953 році цей храм був удостоєний за розпорядженням папи Івана Павла II офіційного титулу малої базиліки. Палац єпископа, його будівництво почалося в 1793 році. Це своєрідний зразок споруди в класичному стилі.

Вежа Ель Фадри. Її почали будувати в 1440 році. Перший поверх зведений через 17 років. Після чого подальше будівництво вежі зупинили більше ніж на століття. Остаточно побудували в 1593 році. Це восьмигранна вежа висотою близько 60 метрів, четырехсоставная. Міська ратуша. Зведення цієї споруди палацового розпочато в 1887 році, закінчено в 1916 році. Туди відразу ж і переїхала місцева мерія. Конопляна біржа, побудували цей будинок в першій половині 17-го століття, архітектором виступив Франциск Геліос. Будівля пошти. Будівництво розпочали в 1917 році. Проектував споруду Деметріо Рібес в стилі модерн. У декорі він новаторськи застосував кольорове скло з керамікою.

Старе казино. Зведено в 1922 році. Оригінальна споруда, також побудовано в модерністському стилі. Відмінною особливістю його є те, що воно має різновисокі вежі з боку фасаду. Автор: Файзуллін Ігор 7 Листопада, 2018


banner14

Категория: Путешествия

Кастельон-де-ла-Плана (Іспанія): розташування, опис, особливості відпочинку, фото і відгуки


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.