Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Точкова фарбування автомобіля своїми руками: підбір фарби, порядок робіт


Опубликованно 06.11.2018 13:40

Точкова фарбування автомобіля своїми руками: підбір фарби, порядок робіт

Точкова фарбування автомобілів відноситься до складної категорії робіт в малярському справі. Тому особливо важливо, щоб на початковому етапі у початківця автомаляра була чітка і зрозуміла інструкція. У цій статті подано секрети майстерності майстрів-інструкторів з навчання малярів. Фарбування повна, локальна і точкове

Спочатку потрібно розібратися з термінологією. Важливо розуміти, що "точкова фарбування кузова автомобіля" - термін здебільшого комерційний. Він потрібен менеджерам автосервісів і господарям майстерень для реклами своїх послуг.

Малярі у цьому випадку говорять "фарбування плямою" і "обрив лаку", які точно відображають суть процесу, але можуть бути незрозумілі клієнту.

Локальний - це значить місцевий, що не виходить за визначені межі. На кузові автомобіля ми можемо на свій розсуд встановити ці межі, включають одну або декілька деталей.

Виходить, що термін "локальна фарбування" може обґрунтовано застосовуватися, коли зона ремонту обмежена однією чи кількома деталями кузова. Наприклад, на абсолютно новій машині пошкодили одразу дві деталі: задні двері і заднє крило. В такому випадку зона ремонту ними і обмежиться, так як немає ніякого сенсу тільки з цієї причини фарбувати всю машину. Інша справа, коли таке ж пошкодження трапляється на дорогий, але вже старій іномарці з дрібними ушкодженнями по всьому кузову. Тоді буде цілком логічно й економічно виправдано провести "повну фарбування" кузова. В яких випадках застосовується точкова фарбування автомобіля

Є тільки три фактори, що впливають на прийняття рішення з цього питання:

1. Розмір пошкодження, яку потрібно усунути.

2. Де розташоване пошкодження.

3. Яким типом фарби пофарбований ваш автомобіль.

Розглянемо всі варіанти і візьмемо в якості прикладу передні двері машини. Якщо колір кузова - світлий металік, чорний або темний будь-якого відтінку, дефект розташований приблизно по центру двері, а його розмір по довжині більше п'яти сантиметрів, то шанси на успіх наближаються до нуля, і неминуча повна фарбування дверей автомобіля.

Якщо дефект такого ж розміру буде розташовано у будь-якому нижньому куті двері у самої кромки, то успіх майже гарантований.

Тепер просто змінимо колір двері на білий, і розташування дефекту вже не буде мати ніякого значення.

Висновок. Точкова фарбування автомобіля своїми руками цілком здійсненна, якщо потрібно усунути незначні пошкодження на бамперах або в нижній частині кузова машини. Як підібрати фарбу

Сьогодні придбання фарби для ремонту машини перестало бути проблемою. Навіть у сільській місцевості практично в кожному районному центрі працюють лабораторії з підбору автоемалей. Там можна замовити фарбу в кількості від 100 грам на будь-яку машину. Але перш ніж туди вирушати, потрібно ознайомитися з деякими деталями, розуміння яких дозволить заощадити час і нерви.

Що потрібно знати кожному автовласнику про підбір фарби для точкової фарбування автомобіля?

1. Більшість сучасних автомобілів застосовують на заводах по "двошарової" системі: фарба + лак.

2. В середньому на одну деталь машини при ремонтної фарбуванні витрачається 150 грам фарби. І стільки ж прозорого лаку. Наприклад, для фарбування дверей автомобіля тільки зовні досить замовити по 150 грам фарби і лаку. На переднє крило вистачить по 100 грам, а на бампер - по 200 -300, залежно від розміру.

Якщо ви плануєте самостійно підфарбовувати дефекти на вашій машині, замовте 100 грам фарби. Її вам продадуть у пластиковій тарі об'ємом 200 мл. Залишилася фарбу перелийте в маленьку чисту пластикову пляшку і щільно загвинтіть кришку. В такому вигляді вона ніколи не висохне.

3. Комп'ютер не підбирає, а просто видає рецепт по колірному коду вашої машини. Тому важливо, щоб колорист (спеціаліст по роботі з кольором), який буде робити вам фарбу, не просто зібрав її за рецептом комп'ютера, а вручну допрацював і підігнав до вашої машини. Тому що, чим краще буде підібрана фарба, тим меншого розміру вийде пляма вашого точкового ремонту.

За підсумком своєї роботи колорист повинен разом з фарбою передати вам тестову фарбування, по якій ви зможете перевірити якість підбору. Звичайно, за таку послугу доведеться доплатити близько 500 рублів, але на цьому не варто економити. Матеріали та обладнання для точкового фарбування

Ось мінімальний перелік матеріалів та інструментів, без якого не обійтися. Всі розхідники можна купувати російського виробництва, за невисокою ціною.

1. Знежирювачах - 1 пляшка.

2. Розчинник акриловий - 1 пляшка.

3. Наждачний папір водостійкий з зернистістю Р 240, 320 Р, Р 600, 800 Р, Р 2000 - по 1 аркушу.

4. Скотч-брайт сірий (абразивна стрічка в рулонах) - 10 сантиметрів.

5. Грунт автомобільний акриловий сірий в аерозольному балоні - 1 шт.

6. Малярська стрічка (скотч малярний паперовий) - 1 рулон.

7. Серветка липка. Призначена для видалення пилу із зони фарбування.

8. Поліроль крупноабразивная. В ідеалі - фірми 3М - 50 грам.

9. Синтетична Замша. Призначена для збору вологи.

10. Оранжевий полірувальний круг. Відрізняється середньою жорсткістю.

11. Пістолет фарбувальний типу HVLP mini.

12. Невеликий компресор. Можна купити, зробити самому або взяти напрокат.

Техніка безпеки

При виконанні будь-яких малярних робіт самим несподіваним сюрпризом для вас, може стати попадання розчинника в око! Повірте, мало не здасться! Найчастіше це трапляється при очищенні фарбувального пістолета після закінчення робіт. Надягайте захисні окуляри і рукавички! В крайньому випадку, тримайте чисту воду поблизу, щоб одразу промити око. Точкова фарбування автомобіля. Порядок робіт

До початку всіх робіт потрібно видалити з поверхні машини всі забруднення в зоні ремонту. Важливо не тільки змити пил, бруд, але і прибрати частинки бітуму, сліди комах, смолу дерев. Зоною ремонту вважається весь елемент кузова, на якому буде закрашиваться точковий дефект. Наприклад, закрашиваете подряпину на крилі - очищаєте все крило. Бітум видаляється знежирювачем. Все інше - акриловим розчинником, ні в якому разі не 646, 650. Вони дуже агресивні. Робимо так. Беремо шматок чистої бавовняної тканини, розміром з носову хустинку, буквально трьома краплями розчинника змочуємо кут тканини і стираємо клей дерев або сліди комах, потім сухим кінцем витираємо. І так видаляємо кожну точку.

Тепер приступаємо безпосередньо до ремонту. Для наочності припустимо, що ви зачепили переднім бампером бордюр і подряпали бампер внизу праворуч. Колір машини - сріблястий металік.

Візьміть чверть аркуша шліфувального паперу Р 240 і повністю спиляєте подряпину, тільки намагайтеся не виходити за її межі, щоб не розширювати зону ремонту, інакше доведеться фарбувати весь бампер, ремонт перетвориться з точкового в локальну фарбування, і 100 грам фарби вам вже точно не вистачить.

Наступний крок - це поетапна перешліфовка грубих рисок від першого абразиву. Спочатку шліфувальним папером Р 320, потім - 600 Р.

Після цього беремо сірий скотч-брайт, легкими круговими рухами збиваємо глянець (матуємо лак) навколо зашлифованного плями, розширюючи зону ремонту на 5-10 сантиметрів по колу.

Таким чином ми підійшли до етапу грунтування, але спочатку прикрийте з допомогою малярного скотча і газет прилеглі до місця дефекту частини машини, щоб на них не потрапив грунт. Потім очистіть поверхню знежирювачем, використовуючи звичайні паперові серветки.

Дайте обезжиривателю повністю висохнути і нанесіть один глянсовий шар грунту з балончика так, щоб його межі трохи виходили на неушкоджений лак навколо того місця, де ви перешлифовывали ризики, що залишилися після абразиву градації Р 320.

Після того як перший шар грунту стане повністю матовим, нанесіть другий точно такий же. Тепер можна трохи відпочити. Поки грунт повністю не висохне. Час висихання вказано на балоні.

Коли грунтовка висохне, зніміть газети, які прикривали машину, обережно зашліфуйте абразивом Р 800 грунт, спилюючи все сміття і вирівнюючи дрібні нерівності. Потім абразивом 2000 Р видаліть всі дрібні краплі грунту, аж до кордонів обклеювання газетами. За допомогою стрічки скотч-брайт розширте пляма ремонту ще на 5 см по колу. Знову закрийте газетами прилеглу зону, відступаючи далі від краю матовості на 15-20 сантиметрів, і обезжирьте поверхню.

Можна приступати до фарбування. Налаштуйте пістолет на мінімально можливі витрати і тиск, зніміть липкою серветкою пил в зоні ремонту і нанесіть один середній шар фарби на пляму ґрунту так, щоб шар вийшов не дуже сухим, але і не дуже вологим. Наносите її шар за шаром з інтервалом 15 хвилин до тих пір, поки при огляді збоку не буде видно межу грунту. Дивитися потрібно саме збоку, а не прямо на пляму.

Ще одне важливе зауваження. Фарба, на відміну від лаку, сохне швидко і стає матовою. Через 30 хвилин вона твердне настільки, що її можна протирати липкою серветкою, видаляючи пил, при необхідності шліфувати абразивами Р від 1000 до 2000 Р з подальшим продовженням фарбування. Остаточний блискучий вигляд виріб набуває тільки після нанесення лаку.

Намагайтеся наносити фарбу так, щоб вона не долітала до кордонів матовості, тому що прозорий лак, перекриваючи фарбу, буде наноситися як раз до цих меж.

Переконавшись, що грунт повністю зафарбований, дайте фарбі остаточно висохнути. На це піде приблизно 30 хвилин. Потім липкою серветкою обережно видаліть пил зі всієї поверхні зони ремонту і нанесіть на все матове пляма прозорий лак. Він не повинен виходити на зону глянцю. Допустимі тільки дрібні краплі, які потім легко прибираються абразивом 2000 Р. При природному сушінні в літній час лак можна буде відполірувати через 24 години. Полірування лаку

Полірування є невід'ємною частиною технології точкового фарбування автомобілів. Щоб зробити кордон ремонтного плями непомітною, потрібно наждачним папером 2000 Р спиляти сухі крупинки лаку. А потім з допомогою полірувальної пасти і поролонового кола заполірувати ризики від попереднього абразиву. Порошинки, влипшие в лак, видаляються таким же чином.

Процес полірування можна механізувати, вставивши в дриль диск з липучкою (продається в магазинах для малярів) і прикріпивши до нього полірувальний круг.

Мийка машини після фарбування

Мити місце ремонту водою і губкою можна сміливо через добу після нанесення лаку. Якщо потрібно помити машину на мийці, покажіть мийнику місце фарбування і попросіть його зменшити тиск в мийному апараті до мінімуму, коли він буде змивати там піну. Через 1,5 місяця тиск не можна зменшувати. Висновок

Основні переваги точкового фарбування автомобіля - це екологічність та економічність. Таке поєднання дозволяє багатьом автовласникам, особливо в сільській місцевості, самостійно усувати подряпини, сколи, дрібні вм'ятини на машині. Автор: Олександр Кондрат 22 Вересня, 2018


banner14

Категория: Автомобили

Точкова фарбування автомобіля своїми руками: підбір фарби, порядок робіт


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.