Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

"Лада Гранта" - регулювання клапанів: інструкції


Опубликованно 11.10.2018 22:18

Автомобіль у процесі експлуатації не принесе великих проблем власнику, якщо той буде періодично обслуговувати машину. Необхідно за регламентом виробника проводити ТО. Але, крім того, виконувати й інші роботи. Одна з важливих і потрібних робіт – це регулювання клапанів. Регулювання клапанів «Гранти» допоможе налагодити ефективну роботу двигуна. У сьогоднішній статті ми детально розглянемо, як виконати дану операцію і що для цього необхідно мати. Для чого це робиться?

Регулювати клапана потрібно для того, щоб двигун працював більш стійко у всьому діапазоні оборотів. Якщо клапана не регулювали, то зазори між робочою частиною розподільного валу і клапаном будуть невірними. Внаслідок цього клапан буде відкриватися не вчасно – циліндр розгерметизується, впаде компресія, а разом з нею і потужність. Природно, все це суттєво знизить ресурс силового агрегату.

Якщо зазори між сідлом елемента і стінками циліндра будуть надмірно великими, тоді клапан двигуна може прогоріти. Якщо поршень буде мати занадто великий хід, то існує великий ризик зустрічі поршнів з клапанами. Це гарантує дорогий і складний ремонт двигуна. Симптоми необхідності регулювань

Після прогріву мотора кожна його деталь, так чи інакше, розширюється за рахунок виділення тепла. Так, автовиробники в двигунах встановлюють певні зазори в механізмі ГРМ на холодну. Дані зазори включають в себе зміни клапанів після і під час прогрівання.

Серед ознак того, що пора робити регулювання клапанів «Гранти», можна виділити: металевий стукіт при роботі двигуна; втрату потужності; втрату ефективності.

Виробники рекомендують постійно контролювати контроль регулювання. За регламентом такі перевірки слід робити кожні 30 тисяч кілометрів пробігу. Необхідний інструмент

Для регулювання зазорів клапанів «Гранти» знадобляться наступні інструменти. Це пристосування для стиснення клапанних пружин, плоскі вимірювальні щупи, а також пінцет. Далі необхідно приготувати торцеву голівку або ключ на 17, викрутки, плоскогубці.

Що стосується зміни зазорів, то це робиться за допомогою спеціальних регулювальних шайб. Часто вони мають товщину від 3 до 4,5 мм. Інтервал між шайбами – 0,05 мм. Щуп також повинен мати такий інтервал між розмірами. Зазори для «Лади Гранта»

Щоб правильно виконати регулювання клапанів «Гранти», необхідно знати номінальні зазори, які встановлені і рекомендовані виробником. Так, АвтоВАЗ рекомендує такі розміри: для впускних клапанів зазор повинен складати близько 0,2 мм, для випускних – 0,35 мм

Послідовність робіт

Перш ніж розпочати роботи по регулюванню, необхідно виконати масу підготовчих робіт. Доведеться зняти захист двигуна, кришку головки блоку циліндрів, встановити поршень в ВМТ (верхню мертву точку). Демонтаж захисту двигуна

Насамперед слід відкрутити два болти, що утримують задню праву частину захисту. Потім відвертають середню частину кріплення також з правого боку. В результаті відкривається доступ для того, щоб зняти і прибрати праву частину захисту, але потрібно відвернути ще два болта праворуч. Потім потрібна частина легко знімається. Як зняти клапанну кришку?

Для виконання регулювання клапанів двигуна - «Гранти» необхідно отримати доступ до механізму. Для цього слід зняти клапанну кришку. Послаблюють хомути, утримують патрубки системи охолодження. Потім патрубки демонтуються. Для демонтажу кришки відкручують дві гайки, на яких тримається кришка. Під гайками є шайби і втулки. Все це необхідно видалити. Потім кришка знімається. Як встановити поршень в такт стиснення?

На 8 клапанному двигуні це робиться наступним чином. Коробка перемикання передач автомобіля встановлюється в нейтральне положення, потім колеса машини фіксують противідкотними упорами. Далі потрібно зняти кожух ГРМ – він утримується на трьох болтах.

Використовуючи спеціальний ключ, провертають колінчастий вал і стежать за мітками на шківі розподільного валу і задній частині кожуха. Ці дві мітки повинні обов'язково збігатися. Щоб упевнитися, що поршень першого циліндра 8 клапанного двигуна знаходиться в потрібній точці, необхідно прибрати кришку на картері КПП – мітки повинні збігатися і на маховику.

Регулювання зазорів

Коли підготовчі роботи виконані, слід переходити до головної частини процесу. Для початку беруть щупи і проводять виміри. У числі перших слід вимірювати зазор тих кулачків, які дивляться вгору від штовхача. Це четвертий, шостий, сьомий і восьмий клапани на ВАЗ «Гранта». Після замірів з'являться результати вимірювань, на підставі яких і приймається рішення про необхідність заміни регулювальних шайб. Там, де зазори входять у допустиму норму, можна нічого не регулювати. Цифри після замірів дуже легко забути. Фахівці рекомендують записувати їх відразу після вимірювань.

У штовхачі є спеціальні пази – це зроблено для того, щоб полегшити автовласникам процес демонтажу шайб. Останні провертають з допомогою викрутки так, щоб можна було легко і зручно підчепити, а після і прибрати сам елемент.

Далі для регулювання клапанів «Гранти» знадобиться особливий інструмент – це пристосування для стиснення клапанних пружин. Він продається в будь-якому магазині автозапчастин. Сжиматель встановлюють на шпильки, тиснуть на нього, вдавлюють штовхач клапана, де буде замінюватися шайба. Потім встановлюють фіксатор між штовхачем і розподільним валом.

Щоб регулювання зазорів на «Грант» 8 клапанної була максимально точною, рекомендується товщину демонтованих шайб записувати. Зазвичай виробники вказують товщину на поверхні шайби. Але коли написи відсутні, знадобиться вимірювальний інструмент.

Далі виконують прості математичні операції, які допоможуть розрахувати товщину потрібної шайби. Допоможе в розрахунках проста формула – H = B+(A-C): B – позначає товщину демонтованої шайби. А – це зазор, отриманий в результаті вимірів. З – розмір номінального зазору.

Коли розрахуєте товщину шайби за формулою, повинні розуміти, що розмір може не збігтися з габаритами придбаних деталей кріплення. Якщо це так, тоді підбирають найближчу шайбу в межах допуску 0,05 мм. Далі вона встановлюється в штовхач. Ставити потрібно написом донизу. Потім штовхач придавлюється пристосуванням.

Коли регулювання закінчена, повторно перевіряють зазори. Якщо вони все ще відрізняються від номінальних розмірів, тоді регулювання зазорів клапанів ВАЗ «Гранти» роблять ще раз. Після цього колінвал слід провернути навпаки і замінити шайби на першому, другому, третьому і п'ятому кулачках. Далі залишається тільки встановити назад все те, що було демонтовано з двигуна.

Ціни регулювання на СТО

Далеко не всі автовласники люблять займатися обслуговуванням і ремонтом автомобілів. Більшості сучасних людей просто ніколи. Багатьох цікавить, скільки коштує регулювання клапанів на «Грант».

Потрібно сказати, що вартість дуже залежить від регіону. Так, столичні СТО беруть за таку послугу від 1 тис. рублів. У Санкт-Петербурзі регулювання в топових СТО починається від 1,5 тис. рублів. Але в інших регіонах вартість процедури, як правило, не нижче. Регулювання шайбами варто скрізь приблизно однаково – близько 800-1 тис. рублів. Висновок

Якщо двигун працює нестабільно, впала потужність і знизилася компресія, першим ділом варто перевірити зазори клапанів. Зазвичай нечесні слюсарі намагаються схилити автовласника до необхідності капітального ремонту, але проблема вирішується банальної регулюванням зазорів клапанів. Досвідчені автолюбителі можуть заощадити гроші і зробити все своїми руками. Для регулювання потрібні мінімальний набір інструментів і дві години вільного часу. Також рекомендується зробити відмітку в бортжунрале, щоб не прогадати, коли виконувати наступну налаштування зазорів на "Грант". Автор: Афанасьєв Юрій 9 Жовтня, 2018


banner14

Категория: Автомобили

"Лада Гранта" - регулювання клапанів: інструкції


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.