Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Що робити, коли болить шия: можливі причини, необхідна діагностика, варіанти лікування, поради остеопатії


Опубликованно 09.10.2018 06:06

Що робити, коли болить шия: можливі причини, необхідна діагностика, варіанти лікування, поради остеопатії

Дуже багато людей мають проблеми зі спиною, проте ще більше число скаржиться на безперервну або ж періодичний біль в шийному відділі. Передумови її бувають різними, а їх общераспространенность пов'язана з характерною особливістю структури самої шиї.

Ця зона складається з семи досить нетолстых хребців. З усіх відділів хребта (поперекового, грудного і шийного) останній менш масивний, однак більш мобільний, він відповідає за безперешкодні повороти головою. Безперервна і істотне навантаження на шийний відділ і обумовлює частоту появи больового синдрому.

Больові відчуття в шийному відділі прийнято іменувати терміном «цервікалгія». Він говорить про формування різних хвороб, з цієї причини перше, що необхідно зробити, коли турбує раптовий біль в шиї, - звернутися до лікаря. Експерт, зіставивши інші ознаки, провівши потрібні аналізи, складе висновок. Слід визначити причини і що робити при болю в шиї і потилиці.

Причини

Перш ніж вирішити, що робити (болить шия і голову не повернути), слід визначити впливають фактори. До головних причин відносяться: М'язова напруженість, розтягнення, що з'являються з-за тривалого перебування в одному стані (робота з ПК або водіння автомобіля), а також при інтенсивних фізичних навантаженнях. Захворювання м'язів шийного відділу. Внаслідок тривалого напруження м'язів може сформуватися міофасциальний дисгенитализм, внаслідок чого спазмовані зони реорганізуються у ущільнення, шишки, іменовані тригерними місцями. Біль у шиї здатна також спровокувати фіброміалгія – затяжне захворювання, що виділяється хворобливістю і високою чутливістю м'язів, суглобів, сухожиль. Хвороби хребта. Найбільш популярні причини нездужань – остеохондроз та остеоартроз, в цих випадках зношуються диски, хрящі. Захворювання здатне збільшуватися різким зміщенням, що, в свою чергу, сильно збільшує больові відчуття. Вроджені патології в структурі хребта, малоустойчивость хребців, грижа міжхребцевих дисків також активізують потужну біль у шийному відділі. Імунні порушення, що ініціюють модифікації кісткової матерії: ревматичний артрит, псоріатичний артрит, хвороба Бехтерева, ревматична поліміалгія, артрити, поєднані з хворобами кишкового тракту. Стеноз хребтового каналу, в результаті якого кісткові текстури і хрящі можуть тиснути на нервові корінці. Інфекції хребців (грудна хвороба, остеомієліт) або органів шийного відділу, загострений тиреоїдит (хвороба щитовидної залози), лімфаденіт (запалення лімфоїдних систем), поліомієліт (дитячий спинномозковий параліч), оперізувальний лишай, менінгіт (запальна хвороба кори головного мозку) та ін. Хвороби внутрішніх органів. Біль у шиї може відображати хвороби інших органів, таких як головний мозок, серце, травний тракт, легені, судини, а також локалізацію гнійних запалень. Травми хребта і шиї. Злоякісне новоутворення (і його метастази) або ж доброякісне. Перенесена в минулому операція на хребті.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Не варто відкладати відвідування невролога в разі, якщо не знаєте, коли і що робити (болить шия і повертати боляче): біль у шийному відділі, що не слабшає більше місяця; сильні головні болі; оніміння, поколювання, безсилля в руках і ногах; травми шиї, отримані раніше.

Діагностика

Діагностика містить наступні етапи: докладний отримання скарг і анамнезу (впізнається вид і місце розташування болів, їх насиченість, взаємозв'язок з переміщенням і фізіологічними навантаженнями, щоденний темп болів, супутні ознаки і хвороби, операції, травми); фізікальне обстеження: обстеження шийного відділу, промацування (шийних хребців і м'язів, лімфовузлів, щитовидної залози), аналіз стану голови і плечей, інертних і енергійних переміщень, їх об'ємності, неврологічне обстеження з метою виключення корінцевого синдрому і мієлопатії; лабораторні тести: загальний аналіз крові, ШОЕ, ревматичний фактор, антиген HLA B27 (з метою виключення анкілозуючого спондиліту, синдрому Рейтера та інших аутоімунних хвороб); інструментальні обстеження: рентгенографія, КТ, КТ з миелографией (до операції за підозрою грижі міжхребцевого диска), сцинтиграфія кісток, МРТ.

Після проведення цих процедур можна сказати, коли болить шия і голова, що робити.

Рентгенографія

Рентгенографія візуалізує лише кісткові структури, найбільш м'які тканини, а ось нерви, диски, м'язи зовсім непомітні на рентгенівських знімках. Рентген може допомогти виявити інфекційно-уражену кісткову матерію хребців, переломи, пухлини. Рентгенографія надає непряме розуміння про ступінь дегенеративно-дистрофічних модифікаціях в хребцях (скорочення дистанції між хребцями, наявність остеофітів і симптоми артриту фасетных суглобів). Перш ніж вирішити, що робити (шия болить, повертати боляче), слід пройти це обстеження.

МРТ

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) - більш бажаний спосіб діагностики хвороб хребта, тому що візуалізує і кісткові текстури, і м'які тканини, зв'язки, диски. МРТ дає можливість розпізнавати пухлини, грижі дисків, трансформації м'якотканих будівель. МРТ застосовує електромагнітне поле, що відрізняється від рентгена або КТ. МРТ абсолютно неболезненно, і процес займає зазвичай 30-40 хв. До початку МРТ слід зняти всі залізні предмети з тіла (в тому числі ювелірні прикраси). Крім цього, якщо в тілі присутній будь-який метал (імпланти, стенти, ендопротези), даний спосіб з-за потужного електромагнітного поля протипоказаний. Є 2 види томографів: відкритого виду (низькопідлогові) і тунельного виду (високопольні). КТ

Комп'ютерна томографія - вид рентгенологічного обстеження, надає пошарове відображення тканин. КТ набагато краще візуалізує кістяні текстури, ніж МРТ, однак гірше м'яко-ткані структури. Найчастіше КТ проводиться з контрастуванням (мієлографія), це дає можливість точніше візуалізувати спинномозкові структури (наприклад, відрізнити компресію корінця грижі диска від компресії через стенозу). ЕМГ

Досліджує темп поширення електричного імпульсу від ЦНС по конкретних нервах. Це надає можливість вивчити рівень пошкодження нервового волокна і підібрати прогностично результативну терапію. Також допомагає вирішити, що робити, якщо болять лімфовузли на шиї, оскільки визначає їх запалення. Сцинтиграфія

Особливість дослідження базується на різному рівні поглинання радіоактивного ізотопу в тканинах з різноманітною швидкістю обміну речовин (істотне скупчення в тканинах з великим обміном). Технологія більше застосовується з метою перевірки характеру ураження в місцях патологічних тканин (пухлини, інфекції). Чим лікувати біль в шиї?

Що робити, коли болить шия? Лікувати болю в шийному відділі необхідно медикаментозно, з використанням речовин різноманітної спрямованості впливу. Крім того, слід пройти курс фізіотерапії, рефлексотерапії, лікарської фізкультури і масажу. Хірургічне втручання використовується лише в особливо серйозних випадках.

Фармацевтична терапія

Болить шия з правого боку, що робити? Моментально покінчити з болями допоможуть місцеві анестетики, анальгетики (НПЗП і таблетки, такі як парацетамол і анальгін), гормональні речовини (глюкокортикоїди), міорелаксанти (медикаменти для зняття м'язового напруги), антиоксиданти, при потребі – антидепресанти і протисудомні засоби. Знеболюючі препарати вважаються базою лікарського лікування, речовини інших груп призначаються в якості супутніх з метою множення ефекту знеболювання, зняття запалення і набряку. Медикаменти при больових відчуттях в шиї використовуються не тільки перорально, але і в ін'єкціях, пластирах, мазях.

Ортопедичні способи

Підходить тим, хто не знає, коли і що робити, болить шия, не повернути. Тут необхідно в першу чергу згадати про комірі Шанця, носіння якого призначають після травм або операцій у шийному відділі. Може бути двох видів: твердий воріт з абсолютною фіксацією і знерухомленням шийного відділу і м'який воріт, утримує шию не повністю і дозволяє коректно рухатися. Рефлексотерапія

Різні методи впливу електрострумом в шийному відділі надають значущий лікувальний результат, особливо в комбінації з впровадженням знеболюючих медикаментів. Сюди можливо зарахувати электроаккупунктуру і чрезкожную електронейростімуляцію.

Голковколювання особливими голками – найдавніший китайський спосіб, що не передбачає практично ніяких електроімпульсів, також підійде з метою відновлення фізичної активності і тонусу м'язів. Підходить тим, хто шукає варіанти, коли і що робити (болить шия, не повернути). Стимулювання лазером невисокою ступеня (по-іншому - LLL-лікування)

Світлові пучки ультрафіолетового, інфрачервоного та червоного спектрів делікатно діють на хворобливі зони, полегшуючи біль, прибираючи запалення. Це вважається одним з ефективних фізіотерапевтичних способів, що допомагають прибрати біль у шийному відділі. Ультразвукова фізіотерапія

Ультразвук вважається чудовим аналгетичну засобом. Прибирає судому, робить краще кровообіг, позитивно впливає на нервові клітини. Запровадження знеболюючих медикаментів через ультразвук (фонофорез) може допомогти транспортувати медпрепарат безпосередньо в хвору зону і підвищити ефективність медикаментів. Цілющий масаж, остеопатія, хіропрактика

Способи мануальної терапії можуть допомогти прибрати напругу в шиї. Відмінно підійде тим, хто думає, що робити, якщо продуло шию і болить вона. Остеопати впливають на біологічно діючі точки, хіропрактікі позбавляють від підвивихів, зсуву, традиційний лікувальний масаж включає маніпуляції з метою розслаблення м'язів шиї, розтягування хребта. Лікувальна фізична культура

Якщо болить шия, що робити в домашніх умовах? Можна зайнятися ЛФК. М'язи шийного відділу натренувати складно, з цієї причини фізіотерапевти при виборі лікування роблять акцент на мобільність грудного відділення, плечової зони, а ще розмірене розподіл навантаження по хребту.

Конструктивний вибір методів лікування болю в шийному відділі і їх старанне здійснення, як правило, можуть допомогти звільнитися від настирливого синдрому. У спробах відшукати золоту середину в застосуванні абсолютно всіх ймовірних способів лікування у США створили концепцію менеджменту болю – pain management. Секрет методики полягає в колективному гармонійному праці експертів різних сфер: терапевтів, реабілітологів, неврологів, травматологів, ортопедів, фахівців з психології, що керуються загальним завданням звільнення хворого від болю. Важливий особистий підхід до клієнта, комбінація лікарських і фізіотерапевтичних вправ, в тому числі робота над глибокими психологічними факторами сильної болі в шиї.

Головне, пам'ятати і контролювати стан своєї шиї і після завершення лікування і зняття болю. У разі, якщо продовжувати сидіти зігнувшись, з похиленою або трохи перекинутої головою, не виконувати перерв при роботі за комп'ютером, не займатися фізкультурою хоча б кілька хвилин на добу, біль у шийному відділі повернеться з більшою силою. Як лікує остеопат?

Спочатку лікар складає анамнез. Крім вивчення знімків, опитує хворого про перенесені хвороби, хірургічних втручаннях. Остеопат оглядає розташування вух, симетрію кісток черепа, плечей, тазу і стоп.

Остеопат лікує захворювання, прибираючи напругу в тих ділянках, що перешкоджають функції шийного відділу. Для того щоб повернути правильні позиції хребців, досить прибрати фасциальное розтягнення, що досить болісно. Методики орієнтовані на те, щоб сприяти тілу звільнитися від примусових напруг. Лікар застосовує техніку міофасціального релізу, стрейн-контрстрейн, фасциальную техніку.

Краниосакральное лікування значимо для поліпшення самопочуття шиї, так як забезпечує нормальну роботу м'язів. Більша частина проблем у шийному відділі, з поставою, внутрішніми органами формується після пологової травми. Коригування краніо-сакрального ритму в ранньому дитинстві дає можливість захистити дітей від сколіозу, болів в області шиї голови. Шийний відділ немовляти ще не сформований, він знаходиться в залежності від розташування скроневих і потиличних кісток, які відчувають скорочення в період родової діяльності.

Якщо впливати лише на хребці, вилікувати остеохондроз нереально: лікар розуміє те, що зміни в шиї фактично завжди компенсаторны. Величезну роль грає розтягнення вагуса (блукаючого нерва, який забезпечує парасимпатичну іннервацію абсолютно всіх органів в області одного боку тіла). Для того щоб вилікувати шию, лікарю потрібно працювати з рубцями, спайками внутрішніх органів, крижами і куприком. Профілактика

Профілактика болю в шиї грає важливу роль в боротьбі з цим малоприємним явищем. В першу чергу необхідно ліквідувати причини, що ініціюють біль. Потрібна щоденна фізична активність, правильний розпорядок робочого дня. Спортивні навантаження повинні складатися персонально. Але є кілька єдиних правил, яких слід дотримуватися будь: тримати спину прямо в період читання, письма, роботи за ПК; виконувати паузи з гімнастичними вправами для шиї і плечової зони; не знаходитися перед монітором ПК тривалий час, не розгинаючи спину і шийний відділ; спостерігати за поставою; спати на маленькій ортопедичній подушці, великі подушки виключаються; не закидати на довгий час голову не нахиляти її в період підняття тягарів; стежити за вагою; займатися спортом і плаванням.

Терапія болю в шиї повинна бути єдиною, з використанням та фармацевтичних, та нелікарських методів (ортопедична терапія, ЛФК, фізіатрія тощо). Важливо грамотно дати оцінку причин ризику і ймовірним ускладнень існуючих способів лікування персонально для кожного. Терапевтичний прогноз гострих болів зазвичай непоганий, але він стає менше прогнозованим у разі, якщо нездужання знаходять постійний характер. Профілактичні методи та комплексне лікування приносять відмінні результати і в більшості ситуацій дають можливість покінчити з вираженими болями і значно поліпшити стан хворого. Автор: Лія Артурунян 24 Серпня, 2018


banner14

Категория: Здоровье

Що робити, коли болить шия: можливі причини, необхідна діагностика, варіанти лікування, поради остеопатії


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.