Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Камені, які змінюють колір: назви, фото, причини зміни кольору і правила носіння


Опубликованно 08.10.2018 15:15

Камені, які змінюють колір: назви, фото, причини зміни кольору і правила носіння

У природі існують дорогоцінні камені, що змінюють колір від температури тіла, освітлення, навіть від настрою власника. У статті розповідається про затребуваних мінералах, які у геології називаються хамелеонами. Олександрит

Назва каменів, які змінюють колір, багатьом добре відомі. Один з них - олександрит. У середині XIX століття зразки всіх мінералів з Уральських гір відправлялися на Єкатеринбурзьку ювелірну фабрику, де ювелір Яків Коковин звернув увагу на незвичайний камінь. Він переправив його в Петербург.

Незвичайний камінь, який змінює колір залежно від освітлення, був подарований сином графа Олексія Розумовського Левом Перовским майбутньому Російському імператорові Олександру II в 1834 році. Тоді мінерал отримав назву «олександрит». Види каменю

Є кілька видів цього мінералу, особливість яких залежить від місця видобутку. Уральський олександрит на сонці зеленого кольору, а при електричному освітленні камінь стає червоним.

Бразильські олександрити при природному освітленні мають зелений відтінок, а при переміщенні в приміщення з штучним освітленням зелений колір змінюється на червоний, який має яскравий відтінок.

Олександрити, здобуті на острові Шрі-Ланка (північна частина Індійського океану), схожі на уральські - при електричному освітленні стають яскраво-червоного кольору.

Цей дорогоцінний камінь вважається оберегом для людей, народжених під знаком Скорпіона. Прийнято вважати, що власника олександриту камінь робить більш щасливим у житті. Крім того, самоцвіт покращує кровообіг, значно зменшує проблеми з підшлунковою залозою.

Природні олександрити з-за високої вартості рідко використовуються ювелірами при виготовленні різних прикрас. Зараз затребуваними є штучно створені камені, в яких збережені всі властивості природних аналогів, але вони набагато дешевше своїх натуральних побратимів. Гранат

Який ще відомий камінь, який змінюють колір? Це гранат. Він застосовувався з часів древніх кочівників Причорномор'я (часи скіфів) в якості матеріалу для виготовлення різних прикрас.

Назва самоцвіти отримано в зв'язку з тим, що він має схожість з зерном плід гранатового дерева. У минулі часи російські ювеліри цей камінь називали «бечета» або «виниса», а в Персії він вважався королівським каменем.

З початку XX століття гранат стає одним з найбільш затребуваних мінералів, так як він легко піддається обробці. Важливу роль в цьому зіграло і те, що в природі він зустрічається різних кольорів (крім синього). Найпопулярнішими з групи гранатів є спесартин помаранчевого кольору і піроп - мінерал червоного кольору. Цей камінь змінює колір від настрою. Таким же унікальним властивістю володіє аквамарин.

Цікавий факт: назва "піроп" сталося від його кольору. У перекладі з давньогрецької "піроп" - це "подібний до вогню". Стародавні греки вважали, що цей камінь є богом Марса, воїни Римської імперії носили його на грудях і були впевнені, що цей амулет захистить їх в бою.

У Росії гранат видобувається на скелях східного і північного берегів Ладозького озера. Особливість граната полягає в тому, що він змінює різновид основного кольору протягом дня від холодних до гарячих відтінків. Гранат є символом любові і вірності. Що дає камінь гранат господареві?

Власникам самоцвіти, які народилися під знаком Козерога, цей мінерал приносить удачу і дає впевненість і рішучість у всіх починаннях. Крім того, гранат є магічним талісманом, який оберігає любов у родині, а у його володаря розвиває прагнення піклуватися про дорогих йому людей.

Сучасними медиками встановлено, що використання граната будь-якої групи в якості ювелірного прикраси покращує роботу серця, стимулює кровообіг, а також нормалізує обмін речовин. Самоцвіт, вставлений в золоте кільце, надіте на праву руку, зменшує головний біль при мігрені, а також знижує температуру. Опал

Говорячи про те, якою камінь змінює колір, не можна обійти увагою опал. Він відноситься до коштовних каменів. Самоцвіт вважається одним з найкрасивіших мінералів, що видобуваються в гірських породах.

Дійшла до нашого часу легенда свідчить, що коли Зевс переміг титанів (божества другого покоління, діти Урана), то не зміг стримати сліз радості. Одна сльозинка впала на землю і перетворилась в самоцвіт опал. Передбачається, що назва каменю походить від слова «впала», тобто «впала сльоза».

Насправді опал утворився зі скам'янілих дерев, які опинилися у вакуумі після виверження вулкана. У Росії цей дорогоцінний мінерал добувають на Камчатці і Чукотці, а також у Приморському краї (родовище «Райдужне» біля однойменного міста). Види опала

В даний час в природі існує шість основних видів цього самоцвіту. Камінь медового і жовтого тону, в середині якого проглядається вертикальна смуга, називається котяче око.

Найдорожчим видом є чорний опал, який отримав свою назву завдяки чорного насиченого кольору. Незвичайно красивим каменем вважається арлекін, всередині якого мається велика кількість частинок різноманітних тонів. Самоцвіт, у якого краю пофарбовані в зелений колір, а центр каменю має червоний колір яскравого відтінку, - це королівський опал.

Прозора з блакитним відливом самоцвіт носить назву сонячний. Найпопулярнішим вважається вогненний опал, що нагадує полум'я, запечатане в склі, яке змінює відтінок від навколишнього освітлення. Як діє камінь на власника?

Існує думка, що опал оберігає власника від шкідливого впливу погляду недоброзичливців (від пристріту). Цей камінь, що змінюють колір, не тільки дуже красивий. Він стимулює діяльність мозку, сприятливо діє на зміцнення імунітету і очищає кров. Прикраси з вогняного опалу слід купувати людям, що народилися під знаком Стрільця. Онікс

У природі є дорогоцінний камінь, на якому розташовані тонкі смужки певних кольорів (чорні, білі, коричневі, червоні). Він змінює свої відтінки від освітлення. Такий камінь носить назву онікс. Гемологи (вчені, що вивчають самоцвіти) вважають, що назва походить від грецького визначення нігтя, так як будова каменю схоже на нігтьові пластини. На арабській мові слово «онікс» означає «сумний». Це пов'язано з тим, що самоцвіт застосовувався в якості прикрас для гробниць та усипальницю.

З цим каменем, змінює колір залежно від освітлення, пов'язаний стародавній міф, де говориться, що давньогрецький бог кохання Ерос зрізав у богині краси Афродіти нігті, які перетворилися в дорогоцінні мінерали.

Цікавий факт: онікс двічі згадується в християнській релігії. Перше говорить про те, що цей мінерал, нібито, знаходився в Едемі (місце первісного перебування людей). Друге повідомляє, що це один з дванадцяти самоцвітів, які були у персні первосвященика Аарона.

В природі існує велика кількість різноманітних мінералів, що належать до оніксу. У Росії поклади цього каменю знаходяться на Чукотському півострові і в Приморському краї. В ювелірному бізнесі використовують сардонікс, має бордовий відтінок, халцедон, що представляє собою камінь сірого кольору.

Мінерал з смугами білого і червоного кольорів носить назву карнеол. Найдорожчим і затребуваним каменем у ювелірів вважається арабська онікс чорного кольору, в якому є білі смужки. Кому можна носити онікс?

Цей камінь, який змінює колір від освітлення, допомагає своїм власникам, народженим під знаками Козерога, Стрільця і Діви, бути успішними у розвитку бізнесу. Онікс знижує втому і спрямовує енергію на виконання поставленої мети.

Самородок широко застосовувався в медицині минулих століть. Камінь дробили, поміщали в посудину з водою і застосовували в якості засобу для схуднення.

Подрібненим оніксом посипали рани, які в короткий термін гоїлися. Сучасною медициною доведено, що використання червоного оніксу на шиї сприятливо впливає на лікування серцевих захворювань. А сережки з елементами цього самоцвіту покращують зір і слух. Турмалін

Так називається камінь, який змінює колір. Цей надзвичайно красивий камінь - хамелеон в Росії добувається, в основному, в Уральських горах. Велика кількість цього напівдорогоцінного мінералу є на території сіл Южаково і Мурзинка, розташованих у Свердловській області.

Основне використання турмаліну - ювелірний бізнес. Популярність самоцвіти полягає в тому, що більшість різновидів мають повний спектр кольорів веселки, які по своїй природі змінюють відтінок від джерела світла.

Вперше цей мінерал почали використовувати у вигляді прикрас в часи Візантійської імперії. Перш ніж потрапити в Європу, його почали видобувати для ювелірного виробництва на Русі. Називати мінерал турмаліном стали на Цейлоні. Це слово в перекладі з сенегальського мови означає «білий камінь». Види турмаліну та їх особливості

Існує багато різновидів це самоцвіту. Найбільш затребувані серед ювелірів п'ять видів. Чорний турмалін, який має захисні властивості від життєвих неприємностей. Власник зеленого каменю заспокоюється при будь-якої неординарної ситуації. Знайти гармонію допомагає талісман з рожевого турмаліну. Великою популярністю користується самоцвіт, в якому поєднується червоний, зелений, білий кольору, а його поверхня схожа на кавунову кірку. Такий турмалін носить назву кавуновий. Турмалін для різних знаків зодіаку

Використання цього каменю, який змінює колір, залежить від знаку зодіаку. Людям, які народилися під знаками Водолія, Близнюків і Терезів, астрологи радять використовувати кристали зелених відтінків.

Камені синього кольору допоможуть збільшити впевненість у вирішенні життєвих питань людям, які народилися під знаками Риб, Скорпіона і Раку.

Народженим під знаками Тельця, Діви, Козерога потрібно носити чорний турмалін. Він допоможе у спілкуванні з оточуючими.

Напівдорогоцінне самоцвіт турмалін червоного кольору допомагає знайти удачу у всіх починаннях і привертає увагу до особистостей, які народилися під знаками Овна і Стрільця.

Популярність турмаліну заснована на факті, підтвердженому дослідженнями цього мінералу, де говориться, що цей камінь, який змінює колір, володіє сильним електромагнітним полем. Завдяки цьому покращується обмін речовин, зміцнюється імунітет. Також він позитивно діє на нервову систему, поступово відновлюючи її. Турмалін застосовується не тільки в ювелірній справі, але і в медицині. Автор: Кіра Ифеевская 17 Вересня, 2018


banner14

Категория: Мода

Камені, які змінюють колір: назви, фото, причини зміни кольору і правила носіння


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.