Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Вправи при запаленні сідничного нерва. Способи лікування


Опубликованно 22.08.2018 23:54

Вправи при запаленні сідничного нерва. Способи лікування

У статті розглянемо, які вправи при запаленні сідничного нерва використовуються.

Під складним терміном "ішіас" криється запальний процес, що вражає сідничний нерв. При запаленні даного нерва розвиваються сильні болі, що віддають у поперек. Виникає ішіас у випадках, коли людина тривалий час перебуває в незручному положенні, в період вагітності, при травматизації тазу. При відсутності терапії защемлення воно трансформується в запалення. Позбутися від недуги дозволяє застосування певних медикаментів і виконання вправ при запаленні сідничного нерва.

Ознаки ішіасу

Першим симптомом, що виникають при ішіасі, є сильна болючість, людина втрачає здатність нахилятися вперед. З часом біль опускається нижче, починає турбувати в області сідниць, віддає в ступню. Біль при ішіасі має стріляючий, різкий характер.

Також до симптомів ішіасу відносяться: Біль у сідницях, підсилюється при тривалому знаходженні в сидячому положенні. Відчуття печіння, поколювання в поперековій області. Перенапруження в м'язах, що супроводжується онімінням, слабкістю. Різка біль, що виникає при інтенсивних рухах, ходьбі.

При відсутності медичної допомоги затиснений сідничний нерв починає запалюватися, болючість посилюється. Терапією ішіасу займаються неврологи після проведення комплексного дослідження (пальпації, МРТ, рентгенологічного дослідження). При захворюванні показано застосування знеболюючих, зігріваючих гелів і мазей. Ефективні при защемленні також лікувальні гімнастичні вправи, водні процедури, фізіотерапія, масаж. Рекомендації

При терапії ішіасу важливо дотримувати наступні рекомендації: Заборонено носити підбори, перевагу слід віддати зручного взуття. Забезпечити надходження в організм вітамінів групи В. Необхідно звернути увагу на свою вагу. Якщо є зайвий, слід схуднути – під його впливом виникають захворювання хребта. Необхідно спати в положенні на боці, підігнувши коліна до живота. Слід прямо тримати спину, не сутулитися. При нерівному положенні слабшають спинні м'язи, посилюється здавлювання нервів. У положенні стоячи необхідно ставити рівно ступні. Перебувати в положенні сидячи більше двох годин без розминки не можна.

Терапія ішіасу

Пацієнту рекомендується постільний режим, причому необхідно лежати на твердій поверхні. Оптимальною позою є положення лежачи на животі, причому під груди слід помістити маленьку подушку. Забороняється використання зігріваючих компресів, грілок, тому що тепло викликає посилення кровотоку в ураженій області, у зв'язку з чим починається наростання набряку м'яких тканин, посилення здавлювання нерва. В результаті біль стає більш вираженою. Медикаменти

За призначенням невропатолога можна використовувати такі препарати: Нестероїдні протизапальні медикаменти. Вони дозволяють полегшити больовий синдром, знизити вираженість запалення. Щоб уникнути розвитку негативних впливів важливо дотримуватися рекомендовану дозу. Анальгетики центральної дії. Їх використовують коротким курсом з метою зниження інтенсивності болю. Кортикостероїди. Здатні надавати потужний протинабрякову, протизапальну дію. При важкому защемленні і відсутності ефекту від застосування інших засобів допускається епідуральне введення кортикостероїдів, що дозволяє швидко полегшити стан пацієнта. Антидепресанти. Дозволяють нормалізувати сон, заспокоїти пацієнта, зменшити вираженість тривоги, страху. Вітаміни. Благотворно впливають на функціональність НС, сприяють регенерації нервових волокон, що зазнали пошкодження.

Напуваємо зазначених медикаментів, широко застосовуються протизапальні мазі: «Нурофен», «Диклофенак», «Вольтарен». Інші методи лікування

В стадії ремісії рекомендовані фізіотерапевтичні процедури: парафінові аплікації, голкорефлексотерапія, лазеротерапія, магнітотерапія, УВЧ-терапія, фонофорез, електрофорез.

При відсутності ефекту від консервативного лікування лікар підніме питання про хірургічної терапії защемлення.

Вправи

Важливу роль в терапії ішіасу грають фізичні вправи при запаленні сідничного нерва. Причина защемлення сідничного нерва може критися в зміщенні хребців, деформації хребетних дисків. Тому уникнути ішіасу дозволить регулярна тренування спинних м'язів.

При запаленні сідничного нерва вправи виконувати не завжди хочеться, однак лікувальна фізкультура в цьому випадку дуже ефективна. Протипоказаннями можуть служити вагітність, зсув хребетних дисків, гостра біль. Виконувати вправи слід тільки після стихання болю. Тренуватися необхідно плавно, не роблячи різких рухів.

На початку занять рекомендується виконувати по 5 повторень вправи, з плином часу кількість повторень можна збільшити до 10. Проводити тренування необхідна до трьох разів на добу - спочатку по 10 хвилин, потім можна збільшити час до півгодини. Займатися довше марно, краще збільшити амплітуду вправ, їх інтенсивність.

При виборі комплексу вправ при запаленні сідничного нерва слід порадитися з лікарем. Це може бути спеціальна лікувальна фізкультура, комплекс вправ, розроблений доктором Бубновським, асани йоги, вправи за методикою Дикуля.

Головним правилом є підбір вправ таким чином, щоб не нашкодити і не викликати ускладнень ішіасу. При цьому вправи не повинні провокувати у пацієнта сильний біль.

Гімнастика Бубновскому

Найбільш поширеними вправами при запаленні сідничного нерва від Бубновського є: Необхідно лягти на спину. Одну ногу слід зігнути в коліні і підтягнути до тулуба. При вдиху ногу наближають до грудної клітки, затримують на 10 секунд, затримують на 5 секунд дихання і повертають ногу у вихідне положення. Потім вправу повторюють на іншу ногу, на обидві ноги. При виконанні вправи важливо зберігати розслабленість у попереку, так як його мета – розтягнення поперекового відділу. В положенні лежачи на спині слід підкласти кисті під сідниці, підняти обидві ноги вгору, зробити ними рух, що імітує кручення велосипедних педалей. Вправа має відбуватися без зусиль, прискорень, за 15 кіл. У положенні на спині слід впертися долонями витягнутих у сторони рук в підлогу, підняти ноги вертикально вгору, не розводячи їх. Потім необхідно по черзі відхиляти ноги в різні сторони до кута 45. Фізичні вправи при запаленні сідничного нерва мають величезне значення. У положенні лежачи на боці необхідно зігнути ноги, витягнути носки, з зусиллям підтягнути коліна до грудей. При цьому слід згинати спину і нахиляти голову. Вправа робиться на 10 повторень. Лежачи на животі необхідно витягнути прямі руки над головою. Потім грудну клітку піднімають над підлогою. При цьому необхідно утримувати ноги нерухомими і згинати руки. Повторювати слід 5-10 разів. Які ще вправи при запаленні сідничного нерва ефективні? Сидячи на сідницях, не згинаючи ніг, "ходити" вперед і назад. Поволі заводити за спину на рівні грудей прямі руки, перебуваючи в положенні сидячи. Сидячи на стільці схрестити ноги, зберігаючи спину в прямому положенні. Долоні необхідно покласти на потилицю і, перебуваючи в такому положенні, повертатися корпусом в різні сторони. Вправи при запаленні сідничного нерва в домашніх умовах виконувати дуже зручно, для цього не потрібні спеціальні пристосування. У положенні на четвереньках необхідно на видиху прогинати спину вниз, на вдиху – вгору. У положенні стоячи слід злегка розставити ноги, покласти руки на стегна. На вдиху виштовхувати таз вперед, на видиху – відводити назад. Поставити ноги на ширину плечей, повільно нахилятися в сторони по черзі, виводячи при цьому протилежну руку над головою. Повторювати вправу рекомендовано 5 разів.

Вправи при запаленні сідничного нерва Дикулю Сидячи на килимку, витягнути ноги перед собою. Спину тримати рівно. Руки підняти вгору і максимально завести за спину, при цьому лопатки повинні стикатися. Сісти на стілець, затиснути руки в «замок» за головою. Робити плавні повороти тулуба в сторони. Ноги розставити на ширину плечей, праву руку підняти вгору, ліву витягнути уздовж тулуба. Видих – плавний нахил вліво, спину тримати рівно, права рука повинна залишитися у вертикальному положенні. Початкове положення – вдих.

Важливо пам'ятати, що гімнастика повинна відбуватися дуже повільно, без болю. Після одужання можна продовжувати виконувати фізичні комплекси для профілактики.

Ми розглянули вправи при запаленні сідничного нерва. Симптоми і лікування патології також описані. Автор: Юлія Лобач 8 Серпня, 2018


banner14

Категория: Здоровье

Вправи при запаленні сідничного нерва. Способи лікування


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.