Эта опция сбросит домашнюю страницу этого сайта. Восстановление любых закрытых виджетов или категорий.

Сбросить

Внутрішній варикоз: симптоми, діагностика і методи лікування


Опубликованно 22.08.2018 23:54

Внутрішній варикоз: симптоми, діагностика і методи лікування

Якщо вени людини знаходяться в нормальному стані, то вони не будуть видні на поверхні шкіри, незалежно від того, шкірою якого кольору ви володієте. Однак якщо вони починають випирати і звиватися, це може свідчити про наявність такого небезпечного захворювання, як внутрішній варикоз. Симптоми патології на початковій стадії складно розпізнати. Однак не помітити прогресуюче захворювання просто неможливо.

У цій статті ми розглянемо, що ж являє собою внутрішній варикоз, які його симптоми, які застосовуються діагностичні і лікувальні методи. Уважно прочитайте дану інформацію для того, щоб себе максимально озброїти й забезпечити. Що являє собою дана патологія

Внутрішній варикоз – це одне з найнебезпечніших захворювань вен, при якому уражаються саме глибокі судини. Ця хвороба призводить до необоротних змін у будові самих вен, а також до подальшого ураження м'язової і кісткової тканини.

Мало того, що патологія небезпечна сама по собі, вона також може викликати дуже серйозні наслідки. Її прогресування супроводжується не тільки естетичної непривабливістю, але також і сильними больовими відчуттями. Якщо не вживати ніяких спроб лікування, це може призвести до формування тромбу.

Внутрішній варикоз найчастіше виникає у людей старшого віку і досить часто передається у спадок. З часом вени людини зношуються, а це створює перешкоди для кров'яного відтоку. Основні причини

Найчастіше у пацієнтів виникає внутрішній варикоз на ногах. Симптоми цієї патології розпізнати можна навіть у домашніх умовах. Однак лікування повинен призначати кваліфікований фахівець. Звичайно, основною причиною розвитку хвороби є спадковість. Однак існує ряд факторів, здатних забезпечити його швидке прогресування.

В глибоких венах виникають застійні явища, що і провокує розширення судин. При цьому кров стає більш в'язкою, що іноді призводить до формування тромбу. Розглянемо, наявність яких факторів може спровокувати розвиток внутрішнього варикозу на ногах: надмірні заняття спортом. Особливо це стосується людей, які піднімають тяжкості;

у жінок ця патологія може почати активно прогресувати під час вагітності і після пологів; також до застійних явищ призводить стояча або сидяча робота; вживання певних лікарських препаратів. Негативний вплив на вени людини надають кортикостероїди; люди, які зловживають спиртними напоями, а також приймають наркотичні засоби, схильні до виникнення внутрішнього варикозу вен на ногах; також до провокуючих факторів можна віднести отримання травм нижніх кінцівок.

Згідно зі статистичними даними, представниці слабкої статі більш схильні до розвитку варикозу, ніж чоловіки. При цьому з віком ця тенденція починає значно збільшуватися.

Пошкодження глибоких вен спочатку відбувається безсимптомно, і лише з часом людина може дізнатися про наявність в його організмі патологічних процесів. Внутрішній варикоз на ногах: симптоми

Звичайно, основним симптомом такого захворювання є видозміна вен. Вони стають великими, хвилястими і опухлими. Але це далеко не єдина ознака, що визначає наявність в організмі даної патології. Існує також і ряд інших ознак, а саме: істотна зміна кольору шкіри на ногах. Вона набуває фіолетово-бордовий відтінок і стає надмірно сухою; кінцівки починають набрякати. На них можуть утворюватися виразки, а також з'являються невеликі бугорчики;

пацієнт відчуває постійну втому, його турбують больові відчуття в ногах; досить часто, особливо в другій половині дня, коли ноги вже втомилися, можна помітити деяку пульсацію в венах; під час сну, а також при тривалій ходьбі захворювання може супроводжуватися сильними судомами; виникають на ногах ранки та виразки дуже довго загоюються, так як кровообіг у нижніх кінцівках порушено. Небезпечні ускладнення патології

При перших же симптомах внутрішнього варикозу вен на ногах терміново звертайтеся до лікаря-флеболога. Чим пізніше ви це зробите, тим існує більший ризик виникнення різних ускладнень. Наявність на ногах кровоточивих виразок вказує на те, що форма захворювання вже почала переходити на останню стадію – отже, існує ризик величезних крововтрат.

При наявності захворювання можуть спостерігатися внутрішні кровотечі. Такі явища дають про себе знати сильними больовими відчуттями в органах репродуктивної системи. Після цього вже виникнуть і наочні симптоми. Шкіра на ногах придбає синювато-бордовий відтінок.

У деяких випадках захворювання також може зачіпати і глибокі вени, які знаходяться в шлунку і стравоході. Зазвичай воно супроводжується й іншими патологіями травного тракту, а також печінки.

Захворювання може призвести до відриву тромбу, а це загрожує летальним результатом. Методи діагностичних досліджень

Від внутрішнього варикозу на ногах, про симптоми і лікування якого ви можете прочитати в цій статті, неможливо повністю позбутися. Однак чим раніше ви звернетеся до кваліфікованого медпрацівникові, тим кращий результат можете розраховувати. Прямуйте в медичний заклад, як тільки помітите навіть невеликі зміни зовнішнього вигляду вен. Лікар оцінить ваш стан спочатку візуально, а потім призначить пройти ряд процедур, в числі яких дуплексне ультразвукове сканування. Даний метод діагностики допоможе якісно оцінити стан вен, проаналізувати особливості кровотоку, а також виявити наявність тромбів.

При необхідності лікар може направити вас на плетизмографию. За допомогою цього методу можна з легкістю визначити порушення судин функціонального характеру.

Також існує методика, для проведення якої лікар вводить деяку речовину безпосередньо у вену і на основі отриманих результатів встановлює картину захворювання. Методи консервативного лікування

Багато людей задаються питанням, як лікувати внутрішній варикоз. Лікувальні заходи залежать від того, на якому етапі розвитку знаходиться дана патологія. Зазвичай на перших стадіях її розвитку лікарі призначають своїм пацієнтам консервативні методи лікування.

Сюди входить застосування спеціальних препаратів-антикоагулянтів. З їх допомогою можна призупинити процес тромбоутворення. Найчастіше флебологи призначають своїм пацієнтам такі медикаменти, як «Гепарин» і «Фенілін».

Якщо патологія вже почала супроводжуватися утворенням тромбів, то лікування внутрішнього варикозу може відбуватися із застосуванням такої процедури, як тромболізис. З її допомогою можна розчинити вже утворені тромби. Для цього використовують такі медикаменти, як «Целиаза» і «Стрептази».

Консервативні методи лікування включають в себе і використання компресійного білизни. Панчохи або колготки носять постійно або ж під час виконання фізичних вправ. Також можна використовувати еластичний бинт. Що вам підійде найкраще, підкаже ваш лікар на прийомі.

Якщо захворювання знаходиться в запущеній формі, то в цьому випадку пацієнту рекомендується дотримання постільного режиму. Краще всього тримати ноги в трохи піднятому положенні. Для цього можна покласти під них подушку, скручену в валик. Хірургічні методи

Лікування внутрішнього варикозу ніг на пізніх стадіях зазвичай відбувається за допомогою методів оперативного втручання. Найчастіше такі процедури показані у тому випадку, якщо у венах були виявлені рухливі тромби. Розглянемо найбільш ефективні методи хірургічного втручання.

Тромбэктомия. Дана операція полягає у видаленні тромбу. Зазвичай вона проводиться в тому випадку, якщо загроза його відриву незначна, і при цьому відень вже отримала досить великий діаметр. Пликация рекомендується в тому випадку, якщо пацієнтові необхідно провести перев'язку судини. Зазвичай призначається при наявності у хворого тромбофілії. Шунтування. Така процедура дозволяє вставити штучний посудину, який зможе замінити сильно уражену частину відня. Використання кава-фільтра. Таке пристосування встановлюється тоді, коли існує величезний ризик відриву тромбу. Народні методи лікування

Симптоми внутрішнього варикозу вен на ногах зазвичай дають про себе знати не на самій початковій стадії. Саме тому патологія вважається дуже небезпечною і може призвести навіть до летального результату. Крім консервативного та операційного методів лікування існують також рецепти народної медицини, що роблять на людський організм дуже непоганий ефект. Проте найкращих результатів вийде добитися, тільки роблячи комплексний підхід до лікування, з одночасним використанням консервативної і народної медицини.

Розглянемо найпопулярніші рецепти, що дозволяють боротися з внутрішнім варикозом (про лікування і симптоми хвороби ви можете прочитати в цій статті). Відвар з хмельових шишок. Для приготування цілющого складу вам потрібно взяти одну столову ложку свіжого або сухого рослини і залити її склянкою кип'яченої води, після чого поставити на парову баню приблизно на чверть години. Зачекайте, поки ліки охолоне і робіть примочки до найбільш болючих місцях. Лікарський збір на основі березової кори. Для приготування такого складу вам доведеться взяти по три столових ложки кори дуба, берези, а також плодів кінського каштана. Сюди ж додайте дві ложки польового хвоща. В отриману суміш додають один літр окропу, проварюють на легкому вогні п'ять хвилин. Лікарський засіб приймається перорально, чотири рази в день по одній склянці за прийом. Профілактичні заходи

Щоб захистити себе від такого небезпечного захворювання, як варикозне розширення вен внутрішнього характеру, вам доведеться дотримуватися цілий ряд необхідних вимог. Звичайно, це нелегко, але боротися з запущеними стадіями варикозу ще складніше. Розглянемо, що ж радять фахівці для підтримки вен в тонусі: Дуже важливо займатися спортом. Проте робити це потрібно не для отримання професійних результатів, а для підтримки свого здоров'я в хорошому стані. Уникайте вправ, надають сильний вплив на ноги, особливо виключіть вправи з підняттям тяжкості. Якщо у вас сидяча робота, намагайтеся кожну годину вставати зі свого робочого місця і хоча б по кілька хвилин проходжуватися. Найкращий вид спорту, який рекомендують флебологи людям, схильним до варикозу, – це плавання. Виконуючи вправи у воді, ви мінімізуєте навантаження на ноги і при цьому добре пропрацюєте м'язи всього тіла. Почніть правильно харчуватися. Якщо ви страждаєте зайвою вагою, обов'язково позбавтеся від нього, адже він дає вам додаткову навантаження на вени. Включіть в свій раціон продукти, здатні розріджувати вашу кров. Відмовтеся від шкідливих звичок. Вживання алкоголю, неправильне харчування, пустощі з наркотиками можуть спровокувати розвиток захворювання. Зверніть увагу на стан ендокринної системи. Якщо у вас є які-небудь патології гормонального характеру, терміново приступите до їх купіруванню.

Відмовтеся від звички класти ногу на ногу. Незважаючи на те, що це виглядає дуже сексуально, таке положення тіла приносить страшний шкоду ваших ніг і сильно погіршує процес кровообігу. Сформуйте у себе звичку лежати з піднятими догори ногами. Робіть це кожен день перед сном, по тридцять хвилин. Також виконуйте такі вправи, як «берізка» та «велосипед». Інформація висновок

Внутрішнє варикозне розширення вен – це дуже небезпечне захворювання, найчастіше передається у спадок. Вилікувати його повністю неможливо. Проте припинити його прогресування все ж можна. З даною патологією частіше стикаються жінки, ніж чоловіки. Це пов'язано з особливим гормональним фоном представниць слабкої статі.

Дуже важливо приступити до лікувальних заходів своєчасно, до тих пір, поки захворювання ще не почало прогресувати. До флеболога рекомендується також звернутися тим людям, які мали в роді предків, що страждали варикозом. Адже набагато простіше попередити це захворювання.

Внутрішній варикоз може посприяти відриву тромбу, тому, якщо лікар вам призначив проведення оперативного втручання, ні в якому разі не відмовляйтеся, інакше це може призвести до летального результату.

Займіться своїм здоров'ям прямо зараз. Налагодьте свій спосіб життя, займіться спортом, правильно харчуйтеся і виконуйте інші профілактичні заходи. Не забувайте про те, що здоров'я у вас тільки одне. Як тільки ви почнете піклуватися про себе, ваше тіло почне піклуватися про вас. Будьте здорові і бережіть себе! Автор: Самойленко Марина 27 Липня 2018


banner14

Категория: Здоровье

Внутрішній варикоз: симптоми, діагностика і методи лікування


Написать комментарий

* Содержание комментария не должно содержать ненормативную лексику или отклонятся от норм морали и приличия. HTML-теги не поддерживаются. Комментарии, не имеющие отношения к содержанию новости, будут удаляться. Пользователи, злоупотребляющие терпением администрации, будут блокироваться.